Haberler

CHP’den Keşan Belediyesi’ne eleştiri

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Keşan Belediyesi tarafından yılbaşı gecesi yoksullara yapılan yardımlar sırasında çekilen fotoğrafların sosyal medyada yayınlanmasını ve geçtiğimiz Pazar günü sabah namazından sonra da yayınlanan fotoğrafları eleştirdi. Yapılan yardımların reklam olmasını doğru bulmadığını söyleyen Pekcan, yapılanları “dinin siyasete alet edilmesi” olarak yorumladı.

Yılbaşı gecesi belediye tarafından yapılan yardımlar sırasında yardımları yapan ve alanların fotoğraflarının çekilerek sosyal medyada yayınlanmasını eleştiren Pekcan, “Yardım yaparken bir elin verdiğini öbür el görmez diye bir kural var. Ancak o akşam gördüğümüz fotoğraflarda bizi rahatsız eden bir takım şeyler var. Belediyede görevli arkadaşlarca, yardımlar dağıtıldı ve bunlar poz verilerek basınla paylaşıldı. Bu yardımlar çok değerli. Yardıma ihtitacı olan vatandaşlara elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Ama bunların bir reklam haline gelmesi estetik ve güzel durmuyor. Yardım alan insanların gözlerine baktığımda bir takım rahatsızlıklar gördüm. Yardımlar yapılmalı ama bunun reklama dönüştürülmesi çok sempatik ve güzel durmuyor bizce” dedi.

Aynı durumun geçtiğimiz Pazar sabahı İki Şerefeli Camii’de gerçekleştirilen Pazar buluşmaları sırasında da tekrarlandığını belirten Pekcan camilerin ibadet yerleri olduğunu ve herkesin koruması gereken yerler olduğunu belirterek, “Yine aynı mantıkla fotoğraflar çekilerek servis edilmesi, en basitinden dinin siyasete alet edilmesidir diye düşünüyorum. Üstüne bir de cami içinde yapılan bir kahvaltı, ne kadar şık duruyor onu da tartışmak gerekir. Bu bir adet haline gelirse çok da güzel durmuyor” dedi. Konu için Keşan İlçe Müftüsü?nün veya cami imamının bilgisi olup olmadığını da bilmediğini ifade eden Pekcan, “Hem laiklik ilkesine ters, hem de dinin siyasete alet edilmesi gibi geliyor. Bizim için bu kadar kutsal olan İslam dinini korumak ve kollamak” dedi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu