Haberler

CHP’de yeni ilçe başkanı yarın belli olacak

Yarın yapılacak Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Kongresi öncesi, Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız açıklamalarda bulundu. Yıldız, 333 delegenin de oy kullanacağı seçimler için “Heyecan ve umut dolu bir kongre olacağına inanıyorum” dedi.

CHP, Edirne’de ilçe kongrelerine Keşan?dan başlıyor, Keşan Belediyesi Pazaryeri Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek olan seçimler, saat 10.00?da başlayacak. Seçimler ile birlikte ilçe başkanlığı görevini yeni başkana devredecek olan Yıldız, seçim süreci için, “Saat 10.00’da kongre başlayacak, konuşmalar olacak ve ilçe başkanlığına aday isimler yönetim kurullarını tanıtacaklar. Ardından oylama geçilecek. Adaylığını açıklayan şimdilik iki isim var; ancak seçim saati gelene kadar adaylık için başvuru da alınabilecek. Oy kullanma işlemi bitip, sandıklar açıldıktan sonra kazanan taraf belirlenecek, adayların seçime itirazları için de 48 saatlik bir itiraz süreçleri de olacak. Bundan sonra yeni ilçe başkanı mazbatasını alarak göreve gelecek.? Şeklinde bilgilendirme yaptı.

Adaylığını açıklayıp seçime girecek olan iki aday olduğunu, seçimlerde kazanacak olan isim için ise ?elinden tutar ve beraber çalışmaya devam ederiz? diyen Yıldız birliktelik çağrısı yaptı. ?Bu bir değişimdir bir bayrak yaşıdır. Yeni gelecek kişinin elinden tutar beraber çalışmaya devam ederiz. Bize bir görev olursa o görevleri de severek kabul eder ve üzerimize düşeni yaparız. Seçilip 2 yıl boyunca görev yapacak arkadaşımıza başarılar dileriz, Keşan?ımıza,  partimize hayırlı olsun? şeklinde konuşan Keşan İlçe Başkanı, ?Seçilecek kişiyle birlikteliğimizi güçlendireceğiz? dedi.

Yeni seçimler ile görevi Keşan İlçe Başkanlığı görevi de sona erecek olan Yıldız, partililere teşekkür etti. ?Ben 4 yıldır yönetim kurulu üyesiyim, son 1 yıldır da ilçe başkanı olarak görev yaptım. Yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber uyumlu bir çalışma yürüttük. Tüm üyelerimizin katkılarıyla uyumlu bir çalışma sergiledik. Tüm üyelerimize partililerimize ve tüm Keşan halkına teşekkürlerimi sunuyorum?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu