Haberler

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan özür diledi

CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda 20 Ağustos 2020 Perşembe günü gerçekleştirilen ve canlı yayınlanan basın açıklamasında, İlçe Başkanı Recep Pekcan, Keşan gündemini değerlendirmiş ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na “Keşan’ı yönetemiyorsunuz” eleştirisinde bulunmuştu.
Keşan trafiğinden, yol çalışmalarına, sahillerin MUÇEV’e kiralanmasından yine sahillerin su sorununa kadar birçok konuyu basın toplantısında ele alan Pekcan, 22 Temmuz 2020’de Keşan Belediyesi tarafından Erikli sahilinde düzenlenen “Halk Buluşması”nda, Helvacıoğlu‘nun CHP’yi olumsuzlukların nedeniymiş gibi gösterdiğini ve bu konudaki tavırlarını beğenmediği dile getirerek “Net söylüyorum; artık kendisine saygım kalmadı” demişti.
Toplantı sırasında zaman zaman Keşan Belediye Meclisi’nde farklı tarihlerde alınan kararların video görüntülerinden bölümler izleten ve bu kararlara CHP’nin Keşan’ın lehine olacak şekilde onay verdiğine vurgu yapan Pekcan, bu sırada bir cümlede kullandığı “Ulan” kelimesinin, farkında olmadan ifade bulduğunu belirterek, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘ndan ve kamuoyundan özür diledi.

“Söylememem gereken bir kelimeyi farkında olmadan kullandığımı fark ettim”

Pekcan, konu ile ilgili yayınladığı basın mesajında, şu ifadelere yer verdi:

“Dün yaptığım basın açıklamasını izlediğimde farkında olmadan, söylememem gereken bir kelimeyi kullandığımı fark ettim.
Kastım belediye başkanı olmasa da şahsından ve kamuoyundan özür dilerim.”

Öte yandan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bugün Keşan Belediyesi Kütüphane ve Kültür Sanat Merkezi İç Mekan Düzenleme İşi’nin imza töreninde yaptığı açıklamada, Pekcan‘ın bu sözlerine işaret ederek; “CHP Keşan İlçe Başkanı derhal istifa etmeli. O başkan onlara yakışmıyor. CHP’li üyelerden özür dilemeli.” demişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu