Haberler

CHP İlçe Başkanlığı Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı ve tehditleri kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik sosyal medya üzerinden yapılan saldırı ve tehditleri kınadı.

CHP Edirne İl Örgütü ve ilçe başkanlıkları tarafından yapılan ortak açıklamada; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik yapılan saldırı ve tehditleri kınadıkları belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sosyal medya üzerinden yapılan saldırıyı ve tehditleri şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Bu yaşanan elim olay bir güç gösterisi olmayıp açık şekilde ülkemizin yönetim biçimini gözler önüne koymuştur. Ülkemizde mevcut yönetim boşluğunun bir sonucu ve devlet otoritesinin bitikliği gözler önüne bir kez daha serilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin yetkili makamlarının bu olaylar karşısında sessizliğini koruyor olması ve adli işlemlerin halen başlatılmamış olması kan dondurucu ve hukuk devleti anlayışından uzaklığın göstergesidir. Bugüne kadar yaşanmış, baskılardan da, saldırılardan da ve tehditlerden de korkmadık ve korkmayacağız. Ülkemizin adaletsizliğe teslimini kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Muhalefet edenlerin baskı ve tehditle susturulmaya çalışılması beyhude bir çaba olup sonuçsuz kalmaya devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisinin savaş meydanlarında kurulan bir parti olduğunu hatırlatarak adalet ve demokrasi mücadelesinden asla geri adım atmayacağımızı belirtiriz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu