Haberler

Cavit Deniz sordu: “Çamlıkent semt sahası yer seçimi hangi ortak aklın işi?”

Köşe Yazarı ve Keşan FM Program Moderatörü Cavit Deniz, Keşan Belediyesi’nin “11 Mahalleye 11 Semt Sahası” projesi kapsamında, İspat Cami Mahallesi Çamlıkent mevkiine yapılması planlanan semt sahası konusunda yer seçiminin yanlış olduğunu belirterek bazı eleştirilerini dile getirdi.
Keşan Belediyesi tarafından semt sahası düzenleme çalışmalarının başladığını kaydeden Deniz, “Bu alanla ilgili, yer seçimine semt sakinlerinin doğal olarak, haklı olarak tepkileri var. Seçilen yer daha önceden çocuk parkı ve otopark olarak belirlenen bir alan. Bu bölgede 1.500 civarında insan ikamet ediyor. Buraya semt sahası yapmak hangi aklın ürünü?” diye sordu.

“Keşan’ın ortak aklı Keşan Belediye Meclisi’dir”

Deniz, konuya dair görüşlerini ve eleştirilerini şu sözlerle ifade etti:

“Semt sahası olarak belirlenen alanda çalışma başlatılmış fakat burasının yer tespiti sırasında Çamlıkent’teki apartman ve site yöneticilerinin bilgisine başvurulmuş mudur, onlar bilgilendirilmiş midir?
Bu uygulama tamamen AK Belediyeciliğin; ‘ben yaptım, ben yaparım, ben yaptım oldu’ uygulamasının bir tezahürüdür.
Şunu elden bırakmamak gerekir ki; sıkça ortak aklı kullanan bir belediye başkanımız var. Ortak aklı sözcüklerde ve slogan şeklinde kullanmak yerine ortak aklı pratikte uygulamaya sokmak esastır.
Keşan Belediye Başkanlığı, bu uygulaması ile bırakın ortak aklı, tam da aklın kendisi ile alay etmektedir ve bir akılsızlık örneği sergilemektedir.
Buraya, bu saha inşaatının yapılmasının mantığı yoktur. Belediye Meclisi üyelerinin bu uygulamadaki yer seçiminden haberleri var mı? Keşan’ın ortak aklı Keşan Belediye Meclisi’dir.

Keşan Belediye Meclisi Keşan’ın ortak aklı olduğuna göre, Keşan’ın ortak aklını bu konuda, Keşan Belediye başkanlığı bilgilendirmiş midir?
An itibarı ile Belediye Meclisi’nin CHP’li 2 üyesi ile görüştüm. Haberlerinin olmadığını söylediler ve alana gelerek de alanda durumu yerinde tespit ettiler.

Görülmektedir ki;  ortak akıl sözcüğünü slogana dönüştürmüş AK Parti’nin adil olmayan, adaletsiz bir yer seçimi vardır. Bu noktaya yönelik, burada yaşayan insanların konutlarındaki yatak odaları ve çocuk odalarının camları bu oyun alanı olarak belirlenen yere bakmaktadır. İnsanların hastası, çocuklarının uykusu ve diğer konulardaki istirahat saatlerindeki doğal istirahat haklarını hiçe sayan, onların rahatsız olacaklarını gözden geçirmeyen bir Keşan AK Parti Belediyesi herhalde AK Parti Belediyesi bizim dediğimiz dedik öttürdüğümüz düdük anlayışının uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bu anlamda; yanlış hesabın Bağdat’tan dönmesini AK Parti Belediyesi’nden bekleriz ancak niye bu yanlış hesap Bağdat’tan dönsün, bu yanlış hesabı neden yaptınız, bu yanlış yer seçimini neden yaptınız? Bu insanlara karşı olan sorumluluğunuz ve bu semtteki konutların yöneticileri ile bu konuyu neden oturup müzakere etmediniz, konuşmadınız?
Belediye yönetimi bu değildir! Katılımcılığı reddeden bir AK Parti uygulaması ile karşı karşıyayız! İnsanların katılımını sağlamak, onların yaşadıkları semtte yapılacak olan yatırımlar ve değişiklikler ile ilgili uygulamalarda bilgilendirilmesi ve insanların bu konuda düşüncelerinin alınıp uygulamaya konulması, karşılıklı iletişim ve ilişki kurmaları açısından önemlidir.
Çamlıkent’teki semt sahası olarak belirlenen alan Keşan Belediyesi’nce tekrar gözden geçirilmeli ve semt sakinlerini rahatlatıcı bir karar çıkarılmalıdır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu