Haberler

Cavit Deniz, mecliste yaşanan krizi değerlendirdi..

Emekli Öğretmen – Köşe Yazarı Cavit Deniz, 10 Haziran 2020 Çarşamba günü Keşan Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı toplantısında, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Belediye Meclisi’nin CHP’li ve İYİ Partili üyeleri arasında yaşanan “söz vermeme” tartışması sonrası Millet İttifakı’nın Meclis’i terk etmesini, kesanonline’a verdiği özel röportajda değerlendirdi.
25 sandalyesi bulunan Keşan Belediye Meclisi’nin 12 üyesinin CHP’li, 3 üyesinin de İYİ Partili olduğuna işaret eden Deniz, “Çoğunluğun meclisi terk etmesi alışılmış değildir” dedi.
Gerginliğin ardından Meclis’te yaşanan durumun, Keşan’ı iyi yönetmek için yola çıkanlara yakışmadığını ifade eden Deniz, “Bu tepki verme yöntemini CHP’nin grup olarak gözden geçirmesi gerektiği düşüncesindeyim. Toplum için olumlu önergeler ve tekliflerle Belediye Başkanı’nın veya AK Parti’nin hizmet vermedeki tavrını toplumun gözü önüne koymaları gerekir.” şeklinde konuştu.
Değerlendirmesinde, “Yerel seçim sonrası gelinen noktada ortaya çıkan sonucu, her iki tarafın hazmedip hazmetmediğini gözlemlemek için belediye meclisi toplantılarına bakmak bence yeterli olur.” ifadelerine yer veren Cavit Deniz, “CHP grubunun; agresif olmayan, tepkisini salonu terk ederek göstermeyen, halkın gerçek gereksinimlerini somut olarak Başkan’ın önüne koyan, bu konuda hizmet üretilmesini isteyen bir meclis hüviyetine bürünmesi gerekir. Çoğunlukta oldukları için toplum onlardan farklı şeyler istiyor. Ben de terk etmelerinden ziyade, kalmalarının ve kendilerini hissettirmelerinin gerektiğini düşünenlerdenim.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu