Haberler

Cavit Deniz, Helvacıoğlu’nun Ankara ziyaretleri hakkında konuştu: “Aklımızla oynamayın!”

Emekli Öğretmen, Köşe Yazarı ve Keşan FM Program Moderatörü Cavit Deniz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun geçtiğimiz günlerde yaptığı Ankara ziyaretlerini değerlendirdi.
Helvacıoğlu‘nun son ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamalar incelediğinde, kendisinin havanda su dövmekte olduğunu gördüğünü belirleten Deniz, “Ankara havaları ile gidiyor ama dönüşte Keşan türküleri yerine sessizlik var; icraat yapın, alkışlayalım” dedi.

“Millet somut adımlar bekliyor”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve heyetinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda “Millet Bahçesi” konusundaki görüşmelerini ele alan Cavit Deniz, şu ifadeleri kullandı:


11 Ağustos 2020 tarihinde, ‘Kent Ormanı için imzalar atılıyor’ şeklinde Sayın Başkan’ın açıklaması var. 19 Ağustos’ta Darıca ve İstanbul Millet Bahçeleri’nde inceleme yapılıyor. Ardından 21 Ağustos’ta Sayın Vali Helvacıoğlu‘ndan Kent Ormanı ile ilgili bilgi alıyor haberleri ve açıklamaları Sayın Başkan’ın sosyal medya hesaplarında var. Kent Ormanı geldiğimiz noktada Cennet Bahçesi’nin 10 katı olarak açıklanmış ve Cennet Bahçesi küçümsenir bir eda ile bu açıklama yapılmış. Şimdi 600 dönüm olarak ifade edilen bu bahçe yaklaşık 7 aydır bir mesafe alınmayan hizmet olarak karşımızda duruyor. Yani sonuç itibariyle yine nakarat, yine laf. AK Parti taktiği, propaganda bombardımanı. Kent Ormanı idi hani? Millet Bahçesi’ne mi döndü?
600 dönümlük bu alan 174 dönüme mi düşürüldü? Başkan, Ankara’ya giderken Ankara havalarıyla Ankara’ya giriyor ama Keşan’a döndüğünde Keşan türküleri yerine sessizlik var. Toplum ne verirsen yer anlayışını artık yutmuyor. Toplumun belleğini ve aklını abandone etme gayretleridir bu açıklamalar. Bunlar beyhude açıklamalardır. Millet somut hizmet bekliyor”

“Yayla balıkçı barınağı: aynı hamam aynı tas”

“Yayla Balıkçı Barınağı konusunda sahilin bugün ki olumsuz durumunu temel atıldığı günlerde insanlar seslendirmişti. 30 Ağustos 2012’de dönemin CHP’li Milletvekili Kemal Değirmendereli, Recep Gürkan, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve Keşan TSO Başkanı Mustafa Helvacıoğlu Balıkçı Barınağı’nda inceleme yapıyor. Helvacıoğlu bu kez belediye başkanı olarak 8 Kasım 2019’da, 7 yıl sonra dernek ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan bir araştırma komisyonu oluşturuyor Yayla Balıkçı Barınağı ile ilgili.

Son Ankara ziyaretinde Helvacıoğlu, ‘Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım İşleri Genel Müdürü’nü ziyaret ettim.’ diyor. Oysa Belgin İba ise attığı tweette, ‘Genel Müdür vekili.’ diyor. Bu konu da biraz düşündürüyor. ‘Balıkçı barınağına batık dalga kıran yapılması görüşmelerimizi gerçekleştirdik.’ diyor Sayın Helvacıoğlu, İba ise ‘Barınağın yaptığı erezyonun çözüm yollarını görüştük.’ demek ile yetiniyor. Sonuçta, bu konuda bir ilerleme yok tamamen yıllardır havanda su dövülmekte. Yani Keşan konuşur, hizmeti alamaz. AK Parti iktidarında olduğu gibi belediye döneminde de aynı. Sonuç aynı hamam, aynı tas.”

“Hersekzade Ahmet Paşa Camii onarımı”

“Sayın Başkan, lütfen aklımızla oynamayın!
Önemli müjdelerinizden klasik olanı ele alalım; Hersekzade Ahmet Paşa Camii onarımı.
2 Nisan 2018 Medya Keşan Gazetesi haberi; ‘Hersekzade Ahmet Paşa Camii restorasyon çalışması başlayacak.’ 2018 dikkatinizi çekiyorum. 30 Mayıs 2020; Kültür Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Edirne’ye geliyor. Helvacıoğlu sosyal medya hesabından hemen paylaşıyor; ‘Hersekzade Ahmet Paşa Cami’mizi 4 milyon liralık yatırımla yeniliyoruz.’ Şimdi 31 Mayıs 2020 günü caminin önünden sosyal medyada Sayın Helvacıoğlu canlı yayın yapıyor. Yanında Keşan İlçe Müftüsü’de var. Caminin restorasyonundan bahsediyor ve tarihi hamamı görünce, ‘Değişik amaçla kullanmak üzere burayı da restore edeceğiz.’ diyor. 30 Ekim 2020 günü Hürriyet Seyehat’teki haberde Helvacıoğlu; ‘Tarihi ve kültürel değerlerimizi yaşatma adına 2 yıl sürecek restorasyon başlıyor.”

“Vakıflar Genel Müdürü’nü ziyaret ettik. Tutar 4 milyon. Keşan’da 50’ye yakın tarihi eser belediyeciliğimiz döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğü ile onarım, tadilat, bakımı amaçlıyoruz. 40 yakın tescilli taş evimiz var.’ Son ziyarete geldiğimizde Helvacıoğlu bakın ne diyor; ‘Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde Hersekzade Ahmet Paşa Camii tarihi eserleri, tarihi evleri ayakta tutma adına bakım, onarım, tadilat çalışmalarına devam ediyoruz.’ 30 Ekim 2020 Hürriyet Seyahat’teki bakım, onarım, tadilat çalışmaları cümlesi aradan 3 ay geçmiş aynı genel müdürlükteki ziyaret aynı cümleler. Sonuç olarak şu; Sayın Helvacıoğlu ve AK Parti yerel ekibi, aklımızla oynamayın. İcraat yapın alkışlayalım. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, gıdak gıdak gıdak, ortada yumurta yok. Yine ne kadar bağırsanız, ne kadar çağırsanız yani tavuk ne kadar gıdaklarsa gıdaklasın yapacağı bir yumurtadır. Lütfen, biz artık yumurtayı bekliyoruz. Bu figan, feryat açıklamaları ve insanları sosyal medya bombardımanı altında umutlandırmayı ve insanların umutlarını sömürmeyi bırakın. İcraat yapın ve yaptığınız açıklamalar uzayıp gidiyor ama sonuç yok. Sonuç alıcı çalışmaları görmek bu toplumun hakkı. Sayın Helvacıoğlu, şehir içi yol yapımında nasıl yol alıyorsan bu yaptığın ziyaretlerde de yol alman gerekir. Kabul etmen gerekir ki yol alamıyorsun. Evet taşra kaslıdır ama Ankara paslıdır. Ankara bürokrasisini aşma adına yaptığın bu ziyaretler demek takım elbiseyle falan olmuyor. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu