Asayiş

Çaldığı taksinin sürücüsünü önce tehdit sonra darp etti

Keşan’da gasp ettiği ticari taksiyle kaçan şahıs, araç sahibi tarafından GPS sinyali izlenerek bulundu. Taksisini almaya giden araç sahibi ve arkadaşları 7-8 kişilik grup tarafından darp edildi. Olayın faili ise cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, yolcu olarak bindiği bir ticari taksiyi Yeni Mescit Mahallesi meydanında durduran E.D. araç şoförünü tehdit ederek araçtan indirdi ve gaza basıp uzaklaştı. Mahalle meydanında kalan şoför ise, araç sahibi R.Ş.’ye yaşadığını durumu anlatarak bilgi verdi, araç sahibi de taksiyi GPS üzerinden aramaya başladı.
GPS’ten sinyallerinin Keşan Belediye Kompleksi yakınlarından gelmesi üzerine, iki arkadaşı ile aracın başına giden R.Ş., aracı çalan E.D. ile tartışmaya başladı. Olayın büyümesi üzerine E.D. ve sonradan gelen 7-8 kişi araç sahibi ve yanındakileri darp etti. Saldırının ardından ticari taksiyi de olay yerinde bırakan E.D. koşarak kaçtı.
Olayın haber verilmesinin üzerine bölgeye sağlık ekipleri ve polis geldi.
Darp edilen R.Ş. ile arkadaşları ambulansla Keşan Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise oto hırsızlığı, kasten yaralama, tehdit ve hakaret suçlarından soruşturma başlatırken, çalışmalar neticesinde E.D. yakalanarak gözaltına alındı.
Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan E.D. cezaevine gönderildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu