BölgeGenelKeşan

Bulgaristan’da ortaklık imzaları atıldı.. Keşan Dokuzdere, doğa parkına dönüşüyor

Bulgaristan’da atılan ortaklık imzaları ile 1 milyon Euro’luk “Dokuzdere Doğa Parkı Projesi” için geri sayım başladı.

20 Temmuz 2023 Perşembe günü INTERREG – IPA Bulgaristan – Türkiye  2021-2027 Sınırötesi İşbirliği Programı’na sunulacak olan “Keşan Dokuzdere-Doğa Parkı” projesi ile ilgili Bulgaristan Yambol İli Elhovo İlçe Belediyesi ile ortaklık imzaları atıldı.

Konuyla ilgili olarak; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Kerim Yapça, Keşan Belediyesi Proje Danışmanı Nazife Gündoğdu, Bulgaristan Elhovo şehrinde, tüm partner temsilcileri ile bir araya geldi.

“Korudağ bölgesinin de en büyük çevre yatırımı gerçekleştirilmiş olacak”

Konuyla ilgili olarak bilgilendirmede bulunan Helvacıoğlu, INTERREG – IPA Bulgaristan – Türkiye 2021-2027 Sınırötesi İşbirliği Programı’na sunacakları “Keşan Dokuzdere- Doğa Parkı Projesi”nde ortaklık imzalarını attıklarını belirterek, “Keşan Belediyesi, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Bulgaristan Yambol İli Elhovo İlçe Belediyesi, Bulgaristan, Yeşil Istranca Derneği ortaklığında Sınır Ötesi İşbirliği Programına sunacağımız Avrupa Birliği projemizin, bugün, Bulgaristan-Elhovo şehrinde, tüm partner temsilcilerinin bir araya geldik. Proje toplam bütçesi 999.300,00 Euro. Sunulan proje kapsamında, Keşan Korudağ-Dokuzdere bölgesinde bir ekoloji park yapılacak, bölgenin turizm altyapısının inşası ve sosyalleştirilmesi sağlanacaktır. Ekoloji park ile Korudağ bölgesinin de en büyük çevre yatırımı gerçekleştirilmiş olacak. Keşan’ımız için ilkleri, rekorları ve gururları yaşatmaya devam ediyoruz. Keşan’ımıza nefes aldıracak, doğasına ve yeşiline dokunan çevreci projelerle ilkleri yaşıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu