BölgeEkonomiGenelKeşanSektörel

Keşan Ticaret Borsası kuruluşunun 70’inci yıldönümünü kutladı

Keşan Ticaret Borsası’nın kuruluşunun 70’inci yıldönümü nedeniyle hizmet binasında kutlama programı düzenledi.

Saat 16.00 sıralarında başlayan programa; Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, TMO-TOBB LİDAŞ Keşan Şubesi Müdürü Tarık Dinç ile borsa yöneticileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan programda Keşan Ticaret Borsası Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, borsanın kuruluşunun 70. yıldönümünü kutladı.

Kaymaz müjde verdi: “11 bin 580 metrekarelik alanın tapusu alındı”

Uslu’nun ardından Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz açıklamalarda bulundu.

Borsanın 20 Temmuz 1953’te kurulduğunu hatırlatan Kaymaz: “Borsamız o günden bugüne kadar da çok değerli üyelerimize, bölge üreticilerimize hizmet vermeye devam ediyor. Kuruluşumuzda görev almış olan ilk kurucularımız Ahmet Üner, Halil İbrahim Gümülcineli, Hüseyin Yazır, Osman Ergene, Mehmet Aytaç, Mustafa Gökalp, Şerif Yörük ve İbrahim Aktuğ’u saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz. Kuruluşundan bugüne kadar borsamızın gerek meclisinde gerekse diğer organlarında çalışanlara teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Keşan Canlı Hayvan Borsasının olduğu 11 bin 580 metrekarelik alanın tapusuyla beraber Keşan Ticaret Borsası’na kazandırıldığı müjdesini veren Necmi Kaymaz, bunun yanı sıra TMO lisanslı depolarının karşısına geçici alım merkezinin kurulduğunu ve buranında 25 Temmuz 2023, saat 14.00 itibariyle randevulara açılacağı bilgisini verdi.

Sezer: “Korkulacak bir durum yok”

Kaymaz’ın açıklamasının ardından, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Sezer’de söz alarak Keşan Ticaret Borsa’sının kuruluşunun 70. yılını kutladı.

Çeltik üretiminde gübreleme ve ilaçlama döneminin sonuna gelindiğini belirten Sezer; Meriç Nehri’nden gelen suyun debilerinde düşüş yaşanmasının endişe edilecek bir durum yaratmayıp korkulacak bir durumun olmadığı ve bu durumun takipçileri olduklarını ifade etti.

Daha sonra söz alan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı da, borsanın kuruluşunun 70. yıldönümünü kutlayarak; Hamzadere Bölgesinde ticaretin gelişmesini sağlayacak, bölgenin cazibesini artırmaya yönelik çalışmaların devam ettiği söyledi.

Dinç: “Arpa ödemeleri 19 Temmuz’da başladı”

Son olarak TMO-TOBB LİDAŞ Keşan Şubesi Müdürü Tarık Dinç söz aldı.

19 Haziran 2023 tarihi itibarıyla alımına başlanan arpanın ödemelerine 19 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla başlandığı hatırlatan Dinç, buğdaya ait ödemelerin de temmuz ayı sonunda başlayacağını duyurdu.

Konuşmaların ardından Keşan Ticaret Borsası’nın 70’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle pasta kesildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu