Haberler

Bu günlerde hemen her pencerede bir gök kuşağı var

Keşan’da korona virüs sebebiyle okulları tatil edilince evlerinde korunmaya geçen çocuklar, evlerinin pençelerine astıkları gök kuşağı resimleri ile umut veriyorlar.

Korona virüs tedbirleri dolayısıyla okulları 30 Nisan’a kadar kapalı kalacak çocuklar, virüs tehdidine karşı aileleri ile birlikte evlerinde kalarak hastalığın kendilerine bulaşmasını engellemeye çalışıyor.

Yurt dışında başlatılan akıma uyan çocuklar ellerine aldıkları boyalar ile kağıda çizdikleri birbirinden güzel gök kuşağı resimlerini camlarına asıyor.
Her çocuk, camına astığı resim ile, evde kalanın sadece kendisi olmadığını ve yalnız olmadığını gösterirken, içinde bulunulan bu stresli durumu gök kuşağının birbirinden güzel renkleri ile renklendirip görenlere umut veriyor.
Aynı zamanda gök kuşaklarının altına yazdıkları “evde kal” yazıları ile görenlere, evlerinde bulunmaları konusunda mesaj veriyorlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu aktivite Lgbt teşviği ile çocuklar yanlış yönlendiriyor bazı Stk lar bilerek veya bilmeyerek destek veriyor. Küçük çocuklara sakıncalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı