Haberler

Bölge halkı festival konusunda endişeli

Erikli Sahili’nde bu sene 6-9 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan ve bilet satışlarına devam edilen müzik festivalinin yapılıp yapılamayacağı merak konusu oldu.

Önceki senelerde binlerce kişiyi Erikli Sahili’nde ağırlayan müzik festivalinin 2020 yılı programı, 6-7-8-9 Ağustos günlerinde yapılması planlanıyor.

Ancak Erikli’de susuzluk problemi yaşanırken, çok sayıda kişinin kalabalık bir alanda aynı anda bulunması akıllarda soru işareti bırakması sonucu konu sosyal medyada da sıkça konuşulmaya başlandı. Bazı vatandaşlar,”Bu salgın zamanında festival yapmak nedir? Yapılmasına Keşan Belediyesi olarak neden izin veriliyor? Erikli suyu ve kanalizasyonu kendine yetmiyor. Erikli’de ikameti olanların neden fikri alınmadan festival yapılmasına karar veriliyor?” diyerek tepkilerini dile getirirken, bazı vatandaşlar ise “Her yerde toplu faaliyetler yasaklanırken festival nasıl olur şaka gibi” dedi.
Bunun yanında bazı Erikli sakinleri de susuzluktan dem vurarak “Erikli’de su yok. Festival istemiyoruz. Bize festival yerine su getirsinler.” ifadelerinde bulundu.

Uzunköprü’de festival iptal edildi

Uzunköprü Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan belediye meclis toplantısında ise bu sene beşincisi düzenlenecek olan Uzunköprü Kültür Sanat ve Tarım Festivali’nin bu yıl korona virüs tedbirleri nedeniyle düzenlenmemesi kararı alındı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu