Haberler

Berber ve kuaförler tüm hazırlıklarını tamamladı

Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Salih Özkan, 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü itibariyle geniş güvenlik önlemleriyle takar hizmet vermeye başlayacaklarını belirterek, vatandaşlardan kendilerine yardımcı olmalarını istedi.


Sözlerine uzun bir süredir korona virüsle mücadele önlemeleri kapsamında kapalı kalarak sabırlarından dolayı tüm üyelere teşekkür ederek başlayan Özkan, ?Dünyayı saran virüs sebebiyle, 21 Mart’ta işyerlerimiz kapatılmıştı ve bu günlerde üyelerimiz çok zor günler geçirdi. Bu zor günlerde üyelerimizin gösterdiği bütün özveri için teşekkür ediyorum. 11 Mayıs itibari ile işyerlerimiz tekrar açılıyor. Öncelikle İlçe Sağlık Müdürlüğü olmak üzere, birçok sorumlu tarafından üyelerimiz tek tek dolaşılıp uyarılıyor. Federasyondan gelen bütün bilgiler üyelerimize tek tek ulaştırılıyor. Önlemler alınarak, işyerlerimiz Pazartesi günü açılacaktır. Halkımıza hizmet verirken, üyelerimizin göstereceği hassasiyeti halkımızdan da bekliyoruz.” dedi.


Önlemler konusunda uygulanacak konularda hazırlıklı olduklarını belirten Salih Özkan, “Her işyeri için ateş ölçer istenmişti. Fakat şuan bu şart ortadan kalktı. Bunun mecbur olmadığına karar verildi. İsteyen yine kullanabilir. Üyelerimizin eldiven kullanma durumu şartı da ortadan kalktı. Eldivenden ziyade, elleri sık sık yıkamanın daha iyi olacağına karar verildi. Koruyucu maske tabii ki zorunludur.” diiyerek iş yerlerine gelecek olan vatandaşlara da ricada bulundu. Vatandaşlardan kurallara uyulması konusunda kendilerine yardımcı olmalarını isteyen Özkan, “Halkımızdan bir ricamız olacak. İçerde bekleme gibi bir durum olmayacak. Tek tek müşteri alacağız. İki koltuk ve iki çalışan varsa tabii ki mesafe korunarak iki kişi alınabilecek. Demek istediğimiz, dükkanlarımızın içinde bekleme yapılmayacak. Tıraş bitince malzemeler sterilize edildikten sonra diğer müşteri içeri alınacaktır. Bir de her gelen müşteriden iletişim numarası alınacaktır. Herhangi bir tehlikeli durumda, müşterilerimize rahatlıkla ulaşılabilmesi açısından bu çok önemli bir durumdur. Kapalı olan esnaf arkadaşlarımızın da en yakın zamanda açılmasını umuyoruz. Bütün üyelerimize hayırlı olsun diyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu