Genel

“Ben de Varım” diyerek ulaştırılan yardımlar yarın Keşan’dan yola çıkacak

Orman yangını ve sel felaketleri ile boğuşan Türkiye’de yaraların sarılması için ‘Ben de Varım’ diyerek başlatılan yardım kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. İlk TIR’ın yarın yola çıkacağı kampanyaya katılımın artması bekleniyor.

Son zamanlarda ülkemizin karşı karşıya kaldığı orman yangınları ile sel afetlerinin meydana getirdiği tahribatın, afetlerden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için başlatılan yardım kampanyası için yardım toplama çalışmaları devam ediyor.


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) sel ve yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlara yardım ulaştırmak amacıyla başlatılan yardım kampanyasına Keşan’dan da destek geliyor. Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde bulunan Salı Pazarı’ndaki depolarda yardım malzemeleri kabulü yapılırken, vatandaşların yapılan çağrılara ses verip öncelikli ihtiyaçlardan olan; çocuk bezi, kağıt havlu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil gibi hijyen eşyaları ile çocuk maması, kuru bakliyat, hazır çorba, makarna, un, tuz, çay, şeker, sıvı yağ gibi gıda malzemeleri ve pilli ışıldakları mağdurlara ulaştırmak üzere getirdiği görülüyor.
Yarın ilk TIR’ın gönderilecek olduğu Keşan’da kampanyaya desteğin daha da artmasını bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu