EğitimHaberlerKeşan

Belediyenin yaz kurslarında 3 bin 500 kursiyer eğitim alıyor

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, öğrencilere yönelik düzenlenen yaz kurslarında yaklaşık 3 bin 500 kursiyerin eğitim aldığını bildirdi.

Helvacıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, gelecek genç nesillerin sportif, kültürel ve sanatsal açıdan geliştirilmesi ve yaz tatilinin daha keyifli geçmesi için düzenlenen kurslara ilgi gösterildiğini belirtti.

Spor ve sanat alanında farklı branşlarda kurslar düzenlendiğini dile getiren Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Gençlerimizi geleceğe en güzel ve donanımlı şekilde hazırlamak hepimizin görevi. Keşan Belediyesi olarak gençlerimizin ve vatandaşlarımızın yetişmesinde her türlü katkıyı maksimum düzeyde veriyoruz. Kurslarımıza katılan çocuklarımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımızın yüzlerindeki mutluluk için her şeyin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Kurslarımız sayesinde çocuklarımız ve vatandaşlarımız sportif ve sanatsal aktiviteleri eğlenerek öğreniyorlar.”

7 merkezde verilen kurslar;

Futbol, basketbol, voleybol, windsurf, yüzme, atletizm, temel bale, hareket eğitimi, temel jimnastik, Türk Sanat Müziği korusu, tiyatro, piyano, resim, yetişkin halk oyunları, bağlama, yaratıcı drama, yan flüt, gitar, çocuk halk oyunları, keman, gençlik korusu olarak 21 branştan oluşuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu