Haberler

Belediye, karantinaya alınan apartmanlarda ilaçlama yaptı

Keşan’da yaşayan ve Covid-19 testleri pozitif çıkan vatandaşların evleri belediye tarafından ilaçlanmaya başladı. Karantina altına alınan ikametler dezenfekte ediliyor.

Türkiye’de şimdiye kadar 61 bin 49 enfekte ve 1296 can kaybına neden olan koronavirüs, Keşan’da da görüldü. Edinilen bilgiye göre şimdiye kadar Keşan genelinde şimdiye kadar 21 vaka görüldü ve 7’si pozitif olarak tespit edildi, aynı zaman da bir kişinin de yoğun bakımda olduğu biliniyor. Test sonucu pozitif çıkan bazı hastalar hastanede tedavi altına alınırken, durumu ağır olmayan bazı hastalar ile olası şüpheli kişiler de evlerinde karantina alındı.

Karantinaya alınan ikametlerde ise Keşan Belediyesi tarafından virüsün yayılma ihtimaline karşı ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları başlatıldı.
Keşan Belediyesi’nin Facebook sayfası üzerinden yapılan paylaşımda, “Korona Virüs testi pozitif çıkan vatandaşlarımızın bulunduğu ve karantinaya alınan apartmanlarımızda dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışması yaptık. Bu işin şakası yok. Lütfen hem kendiniz hem de sevdiklerinin sağlığını düşünerek evinizden dışarı çıkmayın.” ifadelerine yer verildi.

Whatsapp haber hattımıza mesaj yoluyla ulaşan vatandaşlardan ‘neden henüz bir açıklama yok’, ‘bu adresler nerede?’ şeklinde sorular geliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu