Haberler

Belediye, “Altyapı, Yağmur Suyu ve Kanalizasyon” çalışmalarına başladı

Keşan’da sözleşmesi imzalanan altyapı yapım işi, bugün başladı. Yeni Mahalle’de vurulan ilk kazma ile start alan sürein, yaklaşık 4 ayda tamamlanması bekleniyor.

ALTYAPI, YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON İŞİMİZE BAŞLIYORUZCESARET VE KARARLILIKLA KEŞAN'IMIZI HAK ETTİĞİ MODERN YAŞAM KOŞULLARINA BİRLİKTE TAŞIYORUZGELECEK NESİLLERİ DÜŞÜNEREK, ONLARA GÜZEL VE DAHA YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Keşan Belediyesi paylaştı: 3 Eylül 2020 Perşembe

Keşan Belediyesi tarafından içme suyu, altyapı, yağmur suyu ve kanalizasyon sözleşmesi yüklenici firma ile imzalanmıştı. Altyapı sözleşmesine istinaden çalışmalarının başlangıç programı 03 Eylül 2020 Perşembe (bugün), saat 10.00 sıralarında Yeni Mahalle’de gerçekleştirildi. Programa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte Su Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran ve ihaleyi alan firma katıldı.

Bir şehrin altyapısı bitmez, geçmiş dönemde bitmedi bizim dönemimizde de bitmeyecek

Bugün ihaleyi alan firmanın çalışmalarının başlangıç günü olduğunu söyleyen Mustafa Helvacıoğlu konuşmasına şu sözlerle başladı: “Gelecek nesilleri düşünerek, onlara güzel ve yaşanabilir bir şehir bırakma adına ömrümüzü, enerjimizi, terimizi Keşanımız ve geleceğimiz için harcıyoruz. İçme suyu, yağmur suyu ve altyapı sözleşmesini imzaladığımız firmamız ile bugün bir aradayız. Keşan’ımızda meydana gelen altyapı sorunlarına hızlı müdahale için iş başı yapıyoruz. Gelişen ve yeni yapıların olduğu ilçemizde altyapı, su ve kanalizasyon bağlantılarını hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Geride bıraktığımız bir buçuk yıl içerisinde altyapı sorunlarının çözümü konusunda da ilerleme kat ettik. Yaptığımız yatırımlar sonuç veriyor. Keşan’ımıza kazandırdığımız kunduracılar çarşımıza ve yeni yatırımların olduğu bölgelerimize de alt yapı kazandırdık. Keşan Belediyesi olarak ilçemizin ihtiyaç duyulan alanlarında altyapı yenileme işlerimiz devam edecek. Bir şehrin altyapısı bitmez, geçmiş dönemde bitmedi bizim dönemimizde de bitmeyecek. Çünkü şehir aynı insan gibi, durağan değil sürekli değişen ve gelişen bir mekanizma. Hizmetlerimiz kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Yapmış olduğumuz bu yatırımların vatandaşlarımıza ve Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Tahmini bitiş süresi 4 ay

Daha sonra söz alan Su Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran projeyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İhalesini gerçekleştirdiğimiz ve yer teslimini dün itibariyle yaptığımız projemizi yaklaşık 1 milyon 266 bin 500 TL’ ye ihale ettik. Bu bedel kapsamında şehrimizin ihtiyacı olan yerlerde içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu çalışmaları yapacağız. Aynı zamanda yapılan yollarda, yolların altında kalan kanalizasyon muayene bacaları ve yağmur suyu ızgaralarını, kanalizasyon bağlantı parsellerinin yükseltilmesi işi de bu kapsamda yapılacak olup, tahmini bitme süresi 4 aydır.”

“Kazasız belasız teslim edeceğiz”

4 ay hemşeri daha sonra da dost olarak kalacaklarını ifade eden Başkan Helvacıoğlu duygu ve düşüncelerini dile getirmesi için sözü firma müteahhidine verdi. Firma müteahhiti de “Ben de sayınbaşkanıma teşekkür ediyorum. Bu hizmet yelpazesine bizi de kattığı için çok mutluyuz. İdari şartnameye uyarak güzel sağlıklı ve kazasız belasız yapıp teslim edeceğiz. Ve Keşan? a hizmet etmekten gurur duyacağız.? dedi.

Kurban kesiminin ardından Yeni Mahalle’de alt yapı çalışmalarına başlandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu