Haberler

Bazı önlemler, çarşı merkezinde yürümeyi zorlaştırıyor

Keşan’ın göbeğindeki iki caddenin kaldırımlarının bir kısmı önlem almak amacıyla belli bir mesafe kapatılınca vatandaşlar araçların kullandığı yola indi.
Meydana gelen tabloda hem trafik sıkışıyor, hem de yayaların hayatı tehlikeye atılıyor.

Keşan’da Bankalar ve İsmail Saraç Caddeleri arasında kalan bir binada geçtiğimiz günlerde tadilat işlemleri başlamış ve binanın çevresinde güvenlik önlemi almak amacıyla standart olarak konulan güvenlik ağı yerleştirilmişti.
Öte yandan bu binaya komşu olan iki bankaya da korona virüs önlemleri dolayısıyla insanların sosyal mesafelerini korumak amacıyla barikatlar konulmuştu.


Karşılıklı iki güvenlik önlemi dolayısıyla kapanan kaldırımlardan geçemeyen vatandaşlar ise araç trafiğine açık olan yoldan yürümek zorunda kaldı.
Kaldırımlardan inen vatandaşlar, araçların da kullandığı yolda özellikle iş çıkışı saatleri büyük yaya yoğunluğu oluştururken sık sık onların geçişlerini beleyen araç trafik aksadı. Öte yandan zaman zaman ezilme tehlikesi de yaşadı.


Çocukların da kullandığı yolda yaşanan tehlikelerden mağdur olduklarını dile getiren bazı vatandaşlar “İnşaata güvenlik dolayısıyla file çekildi, bankalara da korona virüs önlemi alındı, kaldırım yanındaki alanlara da araçlar park ediyor. Zaten Keşan’ın yolları dar; durumdan mağduruz, en azından yolu genişletmek amacıyla araç parklarını bu bölgeden alsınlar.” derken bazı vatandaşlar ise “Yavaş yavaş yürüyünce hiçbir şey olmuyor.” demekle yetindi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu