Haberlerİş DünyasıKeşanYaşam

“Bayramların sadece tuzu kaldı” diyen Çakır, alışverişler için yerel esnafı işaret etti

Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanvekili Mustafa Çakır, yaklaşan Ramazan Bayramı’nı işaret ederek, bölge halkının bayram alışverişinde yerel esnafı tercih etmesinin, yerel ekonomiye önemli katkı sağlayacağını vurguladı.

“Herkesin ortak derdi pahalılık. Eski bayramların sadece tuzu kaldı. Vatandaş bir heyecan göremiyor ama her bayram öncesi hesaplara yatan paralarla biraz olsun rahatlıyor, umutlanıyor.” diyen Çakır, her özel günde olduğu gibi bu bayramda da esnafın, yapılacak alışverişlerle piyasanın canlanmasını dört gözle beklediğini kaydetti.

Gıdada yüksek fiyat uyarısı!
“Fazla alış veriş yaparak tuzağa düşmeyin”

Bayram alışverişleri için oda üyesi esnafların hazır olduğunu ve vatandaşları beklediğini ifade eden Çakır, “Alış verişler esnafımıza can suyu olacaktır. Gıda fiyatlarının yüksek oluşu, biraz buruk bir alışveriş yaşanmasına sebep oluyor. Vatandaşlarımızı uyarıyoruz! Elbette cebinizi ve bütçenizi düşüneceksiniz, gereğinden fazla ürün almamaya, ihtiyacınız kadarını almaya özen gösterin. Fazla alış veriş yaparak bu tuzağa düşmeyin.” dedi.
Bu tuzağa düşmemek için en uygun adresin yerel esnaf olduğunu belirten Çakır, şunları söyledi:

“Bayram alışverişlerin adresi her zaman mahallenin esnafı olmalıdır. ‘Ben de küçük bir katkıda bulunmak için buradayım’ diyen halkımızı, esnaflarımız bu özel günde bekliyor.
Halkımızın parası yine esnafımızda, yapacakları alış verişlerle yine şehrimizde kalacaktır.
Yerel esnafımızdan alış veriş yaparak esnafımızın, pazarcımızın, ayakta kalmasına yardımcı olacaklardır. Hem esnaf hem Keşan kazanacaktır.
Bizler hazırız! Fiyatların makul olduğunu gözleyeceklerdir. Bayram şekerini, çikolatasını, kolonyasını, ekmeğini, meşrubatlarını, suyunu, Tekel ürünlerini, bakkalından, taze ucuz sebze ve meyvesini, pazar esnafından ve manavından aldığında bu bayramı esnafımız iki bayram olarak kutlar.
Biz halkımızı ve bayramda iş yerlerimizi ziyaretimize gelecek çocuklarımızı bayramlaşmaya bekliyoruz.
Gelin kucaklaşalım, bayramlaşalım. Doya doya eski bayramlarımızı yaşayalım.
Bu duygu düşüncelerle tüm esnaflarımızın ve değerli halkımızın bayramını kutluyor, bayramın sağlık, sıhhat ve bereket getirerek, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu