Haberler

Bayramı evde geçiren vatandaşlar yağmura aldırmadan alışveriş yaptı

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından bugün tekrar dışarı çıkan Keşanlılar şehirde hareketlilik oluşturdu. Kısıtlamalar süresince erzakları biten vatandaşlar market ve manavlara akın etti, yağmurlu havaya rağmen sokaklarda kalmaya devam etti.


Ramazan Bayramı boyunca Türkiye genelinde 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları gece saat 00.00 itibariyle sona erdi. Dün gece sokağa çıkan vatandaşların görüntülerin ardından sabah saatlerinden itibaren şehir caddelerinde tekrar hareketlilik oluştu.


4 günlük kısıtlamalar boyunca evde kalarak erzaklarını bitiren vatandaşlar market ve manavlara akın ederken, diğer yandan da banka önlerinde görmeye alıştığımız kuyruklar gözlemlendi.


4 gün boyunca sokağa çıkamayan vatandaşlar bu süre boyunca evlerinde sıkıldıklarını, buna alışık olmadıkları için de zor geldiğini belirterek kendilerine adeta alışverişe vurdu.


Bunun yanında Keşan’da ara ara yağan yağmurlara rağmen Keşanlılar’ın yine de sokakları bırakmadıkları da gözlerden kaçmadı. Market çıkışında yada banka ATM’lerinde yağmura yakalanan vatandaşlar saçak altlarına sığınarak yağmurdan korunmaya çalışırken, 4 gün sonra yeniden ‘sosyal mesafe’ olmayan görüntüler sergiledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu