Eğitim

Batı Koleji’nden ilk dönemin değerlendirmesi ve öğrencilerine “sizleri özledik” mesajı

Batı Koleji Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Mahmut Kaymaz, pandemi sürecinde uzaktan eğitim uygulamaları ile geçen 2020 / 2021 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini değerlendirerek, Batı Koleji’nin zorlu bir dönemi başarı ile tamamladığını kaydetti.

Açıklamasında; “Batı Koleji Ailesi olarak zorlu geçen bir dönemin daha sonuna geldik. Öğrencilerimizden uzak kaldığımız için kalbimiz buruk ama verdiğimiz sözleri tutabilmenin ve çocuklarımızı başarıya ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullanan Kaymaz, 2020/2021 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminde Batı Koleji tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“Batı Ailesi’nin öğretmenleri olarak, geleceğimiz olan çocuklarımızla 5 bin 200 saat online canlı derste buluştuk. 300’den fazla video anlatımlı ders kaydı, 32 adet online deneme sınavı yaptık. Rehber ve danışman öğretmenlerimiz eşliğinde haftalık çözüm odaklı rehberlik bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdik. Ev ortamında uygulanabilen eğlenceli ve eğitici aktivitelerle öğrencilerimizin motivasyonunu yüksek tuttuk.
Geleceğe yön veren online seminerler, online veli toplantıları ve online öğretmenler kurulu toplantıları yaptık.
Her zaman inandığımız ve uyguladığımız gibi, Batı Ailesi olarak pandemi sürecinde yine öğrencilerimizi ve velilerimizi yalnız bırakmadık. 
En büyük dileğimiz, bir an evvel öğrencilerimize kavuşmak.”

25 Ocak 2021 Pazartesi gününden itibaren öğrencilerin okullarına döneceğini ve hasretin biteceğini dile getiren Kaymaz, “Başarılarımız online eğitimlerin devamında yüz yüze eğitimlerimizde de kaldığı yerden devam edecektir. Öğrencilerimizin kendileri için belirledikleri hedefler bizim de hedeflerimiz, onları hedeflerine ulaştırmak Batı Ailesi olarak görev ve sorumluluğumuzdur.” dedi.
Türkiye genelinde yapılan  Ortaokul Okulistik sınavlarında ve Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün il genelinde yaptığı lise TYT ve AYT sınavlarında Batı Koleji öğrencilerinin elde ettiği derecelere vurgu yapan Mahmut Kaymaz, açıklamasının sonunda şu ifadelere yer verdi:

“Velilerimizle birlikte hepimizi gururlandıran bu derecelerin kazandırılmasında, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan elinden gelenin fazlasını yapan tüm Batı Ailesi çalışanlarına, kıymetli öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyor; gelecek sağlıklı ve mutlu günlerde çalışmalarımızın yine başarı ile taçlanmasını diliyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu