Bölge

TYBB Edirne Şubesi Edirne ve ilçelerinde hayatlarını kaybeden gazeteciler için kitap çalışması başlattı

TYBB Edirne Şubesi, Edirne merkez ve ilçelerinde hayatlarını kaybeden gazetecilerin isimlerini geleceğe taşımak amacıyla kitap oluşturma çalışmalarına başladı.

Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Gökhan Tuzladan, yazılı yaptığı basın açıklamasında, Edirne merkez ve ilçelerinde hayatlarını kaybeden gazetecilerin isimlerini geleceğe taşımak için Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi olarak bir çalışma başlattıklarını belirtti.

Tuzladan, “Edirne merkez ve ilçelerinde hayatlarını kaybeden tüm gazeteci arkadaşlarımızın bilgilerine ve fotoğraflarına ulaşmak için çalışmalara başladık. Bu konuda şubemize ulaşmak isteyen vefat etmiş gazetecilerin ailelerinin Şube Başkanımız Erdoğan Demir‘in 0 535 864 74 56, Genel Sekreterimiz Ahmet Topaç‘ın 0 532 283 87 09 ve Şube Saymanımız Mustafa Yaraşır‘ın 0 532 382 43 01 numaralı telefonlarına ulaşarak, bilgi ve fotoğraflarını iletmelerini bekliyoruz.
Çalışmaların tamamlanmasından sonra toplanan verilerden bir kitap bastırarak hayatını kaybeden gazetecilerin isimlerini yaşatmayı hedefliyoruz.
Bizler hayatlarını kaybeden gazeteci arkadaşlarımızı, büyüklerimizi unutmadık unutmayacağız. Onlardan çok şey öğrendik. Onlar yaşadığımız şehri, ilçeyi, beldeyi, köyü tüm dünyaya tanıttılar. O dönemin teknik imkanlarıyla bunları başaran meslektaşlarımızı saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. Mekanları cennet olsun.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu