Haberler

Batı Koleji, 3D teknolojisini kullanarak siperli koruma maskeleri tasarladı

Keşan Batı Koleji öğretmenleri üç boyutlu yazıcı ile siperli koruma maskeleri tasarladı. Üretilen maskeler jandarmaya ve PTT’ye teslim edildi.

Geçtiğimiz günlerde korona virüsten korunma amaçlı olarak çeşitli araştırma ve üretimlerde bulunan Keşan Batı Koleji bilişim öğretmenleri ve kulüp öğrencileri sensörlü el dezenfektanı üretmiş ve sosyal medyada milyonlarca kez izlenmişti.
Faaliyetlerine devam eden kolej öğretmenleri bu kez de üç boyutlu yazıcılar işe siperli koruma maskeleri üretti. Üretimlerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde İlçe Jandarma Komutanlığı’na ilk teslimat gerçekleştirilken, 13 Nisan 2020’de PTT Müdürlüğü’ne çalışanların kullanması için iletildi.

Batı Koleji Kurucu Temsilcisi Mahmut Kaymaz, ülke olarak içinde bulunulan bu süreçte dayanışmanın daha fazla önem taşıdığını belirterek açıklamalarda bulundu.
Kaymaz; “Salgının ülkemizde etkili olması ile birlikte uzaktan eğitime geçtiğimiz ilk günden itibaren hazırladığımız ve kayıtları devam eden video derslerimiz, online derslerimiz ve her kademede uyguladığımız online deneme sınavlarımız ile hem sınava hazırlanan öğrencilerin başarısını arttırmak açısından hem de psikolojik açıdan her türlü desteği en iyi şekilde vermek için tüm imkanlarımızla çalışıyoruz.


Bir taraftan da bu süreçte virüsün yayılmasını engellemek ve bizler için çalışan tüm görevlilere destek olmak için elimizdeki imkanlarla yapabileceklerimizi araştırıyorduk.
Daha önce bilişim öğretmenimiz ve kulüp öğrencilerimiz ardunio sistemini kullanarak sensörlü dezenfektan yapmıştı. Şimdi de yine bilişim öğretmenimizin çalışmasıyla 3D teknolojisini kullanarak siperli koruma maskeleri tasarladık.


Geçtiğimiz günlerde bu maskelerimizin ilk üretimlerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde İlçe Jandarma Komutanlığı miza teslim ettik. Bugün de PTT Müdürlüğü’müze çalışanların kullanması için ilettik. İmkanlarımız dahilinde yine üretmeye devam ederek önümüzdeki günlerde de ihtiyacı olan diğer kurumlarımıza iletmeye devam edeceğiz. Keşan da kurulmuş yerel bir kurum olarak sadece eğitim alanında değil toplumsal alanda da tüm kurumlarımızın yararına çalışmaya devam edeceğiz. Eğitim ailede başlar ve bizler tüm Keşan olarak büyük bir aileyiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu