Haberler

Başkan Helvacıoğlu, sokak hayvanlarının zehirlenmesini kınadı

Helvacıoğlu: “Canlarımızı zehirleyenleri kınıyor, bu olayın takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu Keşan’da yaşanan sokak hayvanlarının zehirlenmesi olayını kınadı. Böyle kabul edilemez olayların arasında sokak hayvanlarımıza sahip çıkan vatandaşlarımızın olmasından çok mutlu olduğunu belirterek iki sokak köpeğini sahiplenen İmren Okci‘ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Helvacıoğlu: “Biz İmren Hanım ile tanıştık. Kendisine teşekkür etmeye geldik. Keşan’da dört, beş bin sokak hayvanımız var. Biz Keşan Belediyesi olarak sokak hayvanlarımızı sahiplenen vatandaşlarımıza yardım etmek istiyoruz. Sahiplenen vatandaşlarımıza kulübe vereceğiz ve hayvanların bakımları için yardımda bulunacağız. Dün kötü bir olayla karşılaştık. Bu artık karşılaşmamız gereken bir olay. Canlarımızı zehirleyenleri kınıyor, bu olayın takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Keşan böyle vakalarla haber olmamalı. Bizim hayvan dostu bir belediye olduğumuzu herkes biliyor. Keşan Belediyesi’nin bu konuda katkı ve projeleri olacağını hemşehrilerimizle paylaşmak istiyorum. Sokak hayvanlarımız aç, ilgisiz ve mutsuzlar. Haydi gelin hep beraber sokak hayvanlarımızı mutlu edelim. Bahçelerinizde, işyerlerinizde, okul bahçelerinde, fabrikalarda canlarımıza ev olacak birer kulübe olmasını istiyorsanız, Keşan Belediyesi’ne başvurun. Bizler belediye olarak hayvanlarımızın aşıları ve bakımları ile de ilgileneceğiz. Yeter ki siz sahip çıkın.” dedi.

Ardından İki sokak köpeğini sahiplenen İmren Okci, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Evimin camından dışarısını seyrederken köpeklerin aç ve susuz olduğunu fark ettim. Onların çaresizliğini görünce çok üzüldüm, dayanamadım. Onları sahiplendim ve artık onların isimleri var birinin adı Köpüş diğerinin adı Topiş

“Örnek davranışından dolayı tüm Keşan halkı adına İmren Hanım’a teşekkür ediyorum”

İmren Okci‘ye teşekkürlerini sunan Başkan Helvacıoğlu, “Bu örnek davranışından dolayı tüm Keşan halkı adına İmren Hanım’a teşekkürlerimi sunuyor ve kendisini tebrik ediyorum. Sizlerin de sokak hayvanlarını sahiplenme konusundaki taleplerinizi bekliyoruz. Lütfen Belediyemize kulübe ve bakım konusunda başvurun. Biz Keşan Belediyesi olarak destek olacağız.” şeklinde sözlerini tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu