Haberler

Barış Pınarı Harekatı, Gıda OSB, Keşan Devlet Hastanesi, huzurevi, sahillerin özelleştirilmesi, Sazlıdere FSRU, Keşan pazaryeri..

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 21 Ekim 2019 Pazartesi günü, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ile birlikte İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Keleş ve İlçe Teşkilatı Basın ve Medya Sorumlusu Serkan Balcıoğulları’nın da katıldığı toplantıda Aksal, Keşan ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda; Barış Pınarı Harekatı, hızlı tren projesi, gıda OSB, Keşan Devlet Hastanesi, huzurevi, sahillerin özelleştirilmesi, eski devlet hastanesi binası, Ferhat Ağa Köprüsü, Sazlıdere FSRU, Keşan pazaryeri projesi konuları değerlendirildi.
İşlerin, Ankara?da takibine bağlı olarak, bölgeye daha fazla yatırım geleceğine vurgu yapan Aksal, “Diğer vekillerim ile birlikte mücadele etmeyi ben de isterim. Ama maalesef muhalefet vekillerimiz sadece soru önergeleri vermenin dışında başka bir işi takip etmiyorlar. Muhalefet vekillerinin de Ankara’da yapacağı çok iş vardır, buna emin olabilirsiniz.” dedi.
Aday olduğu gün, “Milletvekilliği sürecinde 2 şeyi başarırsam kendimi başarılı sayacağım” dediğini kaydeden Aksal, şunları söyledi: “Bunlardan biri hızlı tren. Edirne’de hızlı trenin temelini attık. Hızlı tren, Edirne’yi dünyaya bağlayacaktır. Edirne’mizi dünya ile bütünleştirecek bir projedir. İnşallah ek kısa sürede bu proje tamamlanacak. İkinci proje de, gıda ihtisas organize sanayi bölgesi. Bu proje sadece Keşan’ın projesi değildir. Bu proje tüm Trakya’nın projesidir. İnşallah yakında ortaklık imzalanacak, sanayi bakanlığına geçecek. Sanayi Bakanlığı’na geçtiğinde de alt yapı çalışmalarına ve arsa tahsislerine başlayacağız.” 

Basın açıklamasının tamamını aşağıdaki videomuzda izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu