Haberler

Balcı, “Tüm giderler de asıl borca eklenerek borçludan tahsil edilecek”

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Belediye’ye su borcu bulunanların mağdur olmamaları için, mevcut borç tutarlarını öğrenerek ödeme yapmalarını istendi.

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı tarafından 14 Ekim 2019 Pazartesi günü yapılan açıklamada; Belediye’nin kamu hizmetlerini kesintisiz sürdürebilmesi ve Keşan’ın kentleşmesi yönünde yapılacak yeni projelerin hayata geçirilmesi için “Mevcut alacakların tahsili çok büyük önem arz etmektedir.” denildi.
Keşan Belediyesi’nin yüklü tutarlara ulaşan ve borçluları tarafından uzun yıllardır ödenmeyen alacak kalemlerinin varlığına vurgu yapan Balcı; “Yapılan tespitlerde, tüm ihtar ve bildirimlere rağmen belediyemize su kullanım bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, kira vb. birçok ödeme kalemini yıllardır hiçbir surette ödememiş olan ve adeta belediyemize olan muaccel borcunu yok sayan kişilerin borç kayıtlarına ulaşılmıştır. Ağustos ayında yapılan İçişleri Bakanlığı denetimi sonrasında hazırlanan Denetim Raporu’nda belirtildiği üzere, birikmiş olan alacakların tahsili için derhal işlem yapılması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.
Birikmiş borçların tahsili amacıyla icra takiplerinin başlatılacağını kaydeden Balcı, tüm faiz, icra dosya ve gereği halinde yargılama masrafı gibi tüm giderlerin de asıl borca eklenerek borçlulardan tahsil edileceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu