Haberler

Bakanlık genelge gönderdi.. “Kontrollü Sosyal Hayat”, yarın 81 ilde denetlenecek

İçişleri Bakanlığı, “Covid – 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelgeyi 81 İl Valiliğine gönderdi.
Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan; temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm sektörlerde uygulanan kurallar ve alınan tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesi gerektiği vurgulandı.

Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla 81 İl Valiliğinin talimatlandırıldığı ifade edildi.

Genelge kapsamında; pazar yerleri, ticari taksiler, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafeler, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite alanları, lunapark ve tematik parklar, valilikler yönetim ve koordinasyonunda 81 ilde, 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü denetlenecek.

Jandarma ve Emniyet’e bağlı ekipler yarın; başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere, toplu olarak bulunulan halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde; maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik çalışmalar yürütecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu