Haberler

Artan Kovid-19 vakaları nedeniyle Edirne Valisi Ekrem Canalp’in yarın Keşan’a gelmesi bekleniyor

Keşan’da artan vakalar sonrasında Edirne Valisi Ekrem Canalp Keşan’a gelecek. Şehir içinde denetimler de yapacak olan Canalp’in ziyareti sonrasında önemli kararlar alınması gündemde.

Mart ayından bu zamana kadar korona virüs vakalarında başarılı giden Edirne’de son günlerde %91’lik vaka artışı yaşanıyor. Özellikle Keşan ve Uzunköprü‘de günlük vaka sayıları 15 ve üzeri olarak kayda geçerken, sadece Keşan’da toplam vaka sayısı 100’ün üzerinde seyrediyor.
Resmi olarak sayılar verilmese de, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması, Keşan’da yaşanan vaka artışını destekliyor.


Konu ile ilgili olarak ise yarın Edirne Valisi Ekrem Canalp‘in, Keşan’a gelerek bir takım temaslarda bulunması bekleniyor. Yarın gün içinde şehir içinde denetimde bulunacak Vali Canalp’in başkanlığında ayrıca toplanacak Keşan protokolünün korona virüs ile mücadele konusunda önemli kararlar alması bekleniyor.

Özellikle vatandaşların toplu olarak bir arada olduğu yerler ve maske kullanımı konusunda yaptırımların uygulanması yönünde beklentilerin olduğu ziyaret sonrasında tedbirlerin artması ve daha da sıklaştırılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu