Haberler

Araçları durduran polis, tek tek ateş ölçümü yapıyor

Keşan’da şehir girişlerinde korona virüs (Covid-19) tedbirleri arttırıldı. Daha önceden önceden şehir dışında yapılan ateş ölüm uygulaması artık şehir girişinde yapılıyor.
Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler neticesinde, Keşan girişlerinde bulunan farklı noktalarda Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ateş ölçerli kontrollerine devam ediyor. Daha önce Keşan dışındaki şehirler arası yollarda yapılan kontroller şehre daha yakın kısımlarda kurulan noktalara yapılmaya başlandı.


Uygulamalar kapsamında trafikteki araçları tek tek durduran ekipler araç sürücüleri ile yolcu olarak bulunan kişilerin ateşlerini ölçüyor. Ateşi 38,5 ve üzeri çıkanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendiriliyor. Aynı zamanda araçlarda 65 yaş ve üzeri vatandaşların olup olmadığının da kontrolü yapılıyor.
Polis ekipleri, vatandaşları zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda uyarken, aynı şekilde cadde ve sokaklarda yaya devriye gezen ekiplerde yoldan geçenleri de uyaran polis ve zabıta ekipleri sık sık ekip araçlarında anonslar yapıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu