BölgeGenelHaberlerSiyaset

Aksal, Karaismailoğlu ile bölgenin yollarını konuştu.. Masada Keşan – Enez yolu da vardı

TBMM KEFEK (Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile 7 Temmuz 2021 Çarşamba günü bir araya geldi.
İkili görüşmede; yaz sezonunda yoğunlaşan trafik ve buna bağlı olarak meydana gelen kazalarla tekrar gündeme taşınan Keşan-Enez karayolu da masaya yatırıldı.

Görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Aksal, AK Parti döneminde Edirne’ye yapılan yatırımlar konusunda şu bilgileri verdi:
“Edirne’ye Ak Parti İktidarı boyunca ulaşım ve altyapı sorunlarına ilişkin üst düzey projeler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Hükümetimizin iktidarı süresince Edirnemize yaptığımız yatırım miktarı 3,92 Milyar TL . Bu kapsamda 2002-2020 yılları arasında gerçekleşen yatırımlara örnek olarak 727 km toplam yol, 137 km demiryolu ağı, 21 adet köprü restorasyonu, 4053 km fiber optik kablo altyapısı gibi yatırımları sayabiliriz.

İkili görüşmede, fiziki koşulları ile yerelde sık sık gündeme gelen Keşan – Enez karayolunu da Bakan Karaismailoğlu ile değerlendiren Aksal, Keşan – Enez karayolu ile birlikte bölgede plan ve projeleri devam eden önemli yatırım konularını da ele aldıklarını vurguladı.
Aksal;
“Sayın Bakanımız ile yaptığımız görüşmede; Tarihi Uzunköprü Taş Köprü’nün restorasyonu, Müezzinoğlu köprüsü bağlantı yolları, Edirne-Lalapaşa-Hamzabeyli yolu ve Keşan-Enez yolu başta olmak üzere ilimizde tamamlanmış projelerimiz ile, devam eden projelerimizin mevcut durumuna ilişkin istişarelerde bulunduk. Bizler iktidara geldiğimiz ilk günden beri partimizin hizmet hassasiyeti ile memleketimizin dört bir yanına hizmet götürdük, gece gündüz hep daha iyisi için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu