Haberler

AK Parti’den Sarıkeçe’nin açıklamasına cevap geldi

AK Parti Keşan ilçe başkanı Gürcan Kılınç, dün bir basın toplantısı ile gündeme dair açıklamalarda bulunan İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’nin değerlendirmelerinin ardından bugün yazılı bir açıklama yaparak eleştirilere cevap verdi.
Sarıkeçe’nin AK Partili kesim için güruh nitelemesine sert çıkan Kılınç, “Bizlere güruh diyenler meclise girmek için kimlerin elini sıktıklarını; son seçimlerde kimlerle resmi ve gayriresmi ittifak yaptıklarını unutmamalıdırlar.” dedi.

Kılınç tarafından kaleme alınan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ali cengiz oyunlarına gerek yok”

“Ülkemizde ve ilçemizde başarıyla yürütülen pandemi süreci var. Bu sürece leke sürmek ve halkın dikkatini başka yerlere çekmeye çalışanlar var. Böyle ali cengiz oyunlarına hiç gerek yok.
Biz Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak derken kimseyi ayırmıyoruz. Ama siz Türk halkının %52’lik kısmını GÜRUH diye nitelendirirseniz bu sizin ayıbınızdır. Söz konusu sağlık, insan hayatı.
Bu koşullarda insanları nasıl ayrıştırıyorsunuz, inanamıyorum.
Oysaki AK Parti’ye, bizlere GÜRUH diyenler meclise girmek için kimlerin elini sıktıklarını; son seçimlerde kimlerle resmi ve gayriresmi ittifak yaptıklarını unutmamalıdırlar.
AK Parti kimseyi kendine benzetmeye çalışmaz. Bunu zorla yapma yoluna hiç gitmez. İlkelerini anlatır. Gönülden bu ilkelerini benimseyen herkesle kendini çoğaltma yoluna gider.
Ak Parti’nin esas aldığı yöntem, zorakilik değil gönüllülüktür. Toptancılık değil tedriciliktir. Zorlaştırmak değil kolaylaştırmaktır. Baskı değil telkindir. Dışlamak değil kuşatıcılıktır.
Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz! Moddosu,
Ak Parti’nin esas aldığı anlayışın çarpıcı ifadesidir.
Muhtarlar bizim en değerlilerimizdir.
Bizler her ay muhtarlarımızla toplantı yapıp değerlendirmeler ve hasbihal ederiz.”

“Keşan’da gerginliklerde hayat bulan korku üstatları var”


“Keşan, AK Parti belediyeciliğinle tanıştığından beri yapılan bayram kutlamalarının da halkımız nasıl kutlanıldığına şahittir.
Bizler öteden beri bazılarının hayallerinde bile bizim yaptıklarımıza ve yapacaklarımıza yetişemeyeceğini biliyoruz.
Bizim 3 ayda, 6 ayda gerçekleştirmeyi vaat ettiğimiz kimi icraatların 5-10 yılda bile gerçekleşmesinin zor olduğunu iddia edenler vardı.
Çünkü onlar, meselelere hala ideolojik bir ön yargı ve taassupla yaklaşmaktadırlar.
Keşan’da gerginliklerde hayat bulan veya bulma umudunda olan korku ve gerilim üstatları var. Bunlar dün de vardı, bugün de var, yarın da var olacaklar.
İşin aslı şudur;
Onlar, iyi ki varlar ve halka karşılaştırma imkanı veriyorlar.
Gerilim isteyenler ve bu alışkanlıktan beslenenler ise ezberledikleri eski yöntemlerle bizleri mindere çekmek istiyorlar.
Biz onların minderinde görüşmeyeceğiz.
Bizi şehrimize hizmetten alıkoyacak her tavırdan uzak duracağız.
Duygusal tepkiler her ne kadar insanı tepkiler olarak kabul edilse de Keşanımızın meselelerini omuzlamış insanların tökezlememesi için bireysel tepkileri bir yana bırakmalıyız.
Keşan’daki yardım ve maskeleri Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Vefa Gönüllüleri ve Belediye dağıtmaktadır. Böyle biline?
Takdir Keşan halkınadır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu