Haberler

AK Parti’de kongreler Ağustos sonu başlayacak

Bugün (1 Temmuz 2020 Çarşamba) Ankara’da gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na telekonferans yöntemi ile katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Nasipse, Ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.
Erdoğan, Ekim ayı sonunda ilçe kongrelerini, takip eden dört ayda da il kongrelerini bitirerek 7. Olağan Büyük Kongre tarihini açıklayacaklarını kaydetti.

“Büyük Kongre sürecimizi, azmimizi yenileme süreci olarak görüyorum” diyerek il başkanlarına ve partililerine seslenen Erdoğan şunları söyledi;

“Seçimler, siyasi partilerin adeta karne günüdür. Önümüzde 2023 yılına kadar, istediğimiz şekilde çalışabileceğimiz geniş bir vakit var. Bu süreyi en iyi, en verimli, en etkili şekilde kullanarak, seçim günü milletimizin karşısına kalbimiz mutmain bir şekilde çıkmalıyız.
Görevlerine devam edecek ve yeni sorumluk üstlenecek il başkanlarımızla, partimizi, ülkemizi 2023’e ve sonrasına taşıyacağız.
Bilindiği gibi Aralık ayında, belde kongreleri İl Kongre sürecini başlatmıştık. Şubat ayında da belde kongrelerimizi tamamlayarak ilçe kongrelerimize geçmiştik. Salgın başlayana kadar 186 ilçemizde kongrelerimizi büyük bir coşku ve katılımla tamamlamıştık. Hastalığın yayılma tehdidi karşısında kongrelerimize ara vermek durumunda kaldık. Nasipse, Ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tabi bu dönmede kongrelerimizi <Tamam> olarak ifade ettiğimiz; temizlik, mesafe, maske şartlarına uygun şekilde yapacağız. Amacımız, Ekim ayı sonunda ilçe kongrelerimizi tamamlayarak il kongrelerimize geçmektir. İl kongrelerimizi de 4 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Ardından da 7. Olağan Büyük Kongre tarihimizi açıklayacağız. Bu süreçte kadrolarımızı, değer merkezli siyaseti ilke edinmiş; çalışkan, gayretli, kabiliyetli arkadaşlarımızla zenginleştirmek istiyoruz. Bunun için çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Adeta ilmek ilmek örerek, 2023 kadrolarımızı oluşturuyoruz. Bu vesile ile bir kez daha <Büyük ve Güçlü Türkiye> heyecanını paylaşan ülkemizin yetişmiş tüm değerlerini, özellikle de gençleri ve kadınları partimizde görev almaya davet ediyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu