Son Dakika

AK Parti’de istifa

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, bugün öğle saatlerinde gerçekelştirdiği basın toplantısı ile, yönetimiyle beraber görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Akmeşe, basın toplantısında şunları söyledi:
“2001 yılında Partimin kurulmasıyla Kurucu İl Yönetim kurulu üyeliği ile başlayan siyasi hayatım,  daha sonra da il yönetiminin çeşitli kademelerinde görev alarak, sonrasında Milletvekili adaylığı  ve son olarak da  Edirne İl Başkanı olarak aralıksız devam eden siyasi görevim; Genel Merkez teşkilatlardan sorumlu Genel başkan Yardımcımız Sayın Erkan Kandemir ile 7. Olağan Kongre çerçevesinde yaptığımız görüşme neticesinde kendisine il başkanlığı görevimden istifamı sunmam ile son bulmuştur. İnşallah siyaseten verilen bu es hem şahsım hem de partimiz için hayırlara vesile olacaktır.
Ülkemizin gezi olayları , hendek olayları, 17 -25 Aralık yargı kumpası , 15 Temmuz hain darbe girişimi , kur saldırıları, sınırımızda terör devleti kurma teşebbüsleri gibi bir çok zorluğu göğüslediği ; görev üstlendiğim bu uzun ve zorlu maratonda beni biran için yanlız bırakmayan , desteğini esirgemeyen kıymetli eşime, aileme  ve 2. ailem demekle gurur duyduğum  AK Parti Edirne  teşkilatlarına teşekkür ediyorum.
12 Ocak 2016 tarihinde onurla ve itibarla geldiğim Edirne İl Başkanlığı görevini , onurla ve itibarla tamamlamayı nasip ettiği için Rabbime sonsuz hamd ediyor; bir çok insanın hayal dahi edemeyeceği bu göreve beni layık gören, ülkeme ,şehrime ve teşkilatlarımıza hizmet etme imkanı sunan Genelbaşkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.
Kendisinin de her zaman söylediği gibi görev süremizce dik durduk ama dikleşmedik. Teşkilatı her şeyin üstünde gördük ve adamın adamı değil davanın adamı olduk. AK Partiyi AK Parti yapan ilkeler çerçevesinde,  kişilerin ve makamların geçici olduğunu bilerek millete hizmet rotamızdan zerre kadar sapmadık.
Mahalle teşkilatlarımız başta olmak üzere , ilçe başkanlarımızla ve 3 kademe ilçe yönetimlerimizle , Belediye Başkanlarımız , il genel meclis üyelerimiz ve belediye meclis üyelerimizle birlikte görevden değil , canı gönülden partimize ve davamıza hizmet ettik.
İl Başkanı olarak görev aldığım sürede 1 referandum 1 genel ve 1 yerel seçim de teşkilatlarımızın olağan üstü gayreti ile çalıştık.

31 Mart yerel seçimlerinde en büyük ilçemiz Keşan dahil 3 ilçemiz ve 4 beldemizin Belediye Başkanlıklarını kazanabildik .Ama hatalardan da  ders çıkarabilen , milletin kararını her şeyin üstünde gören bir teşkilat olarak, ne heyecanımızdan ne de millete hizmet aşkımızdan hiç bir şey kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz.

7.olağan kongrenin partimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor,  resmi görevim olsun olmasın , en iyi bildiğim şeyi yani samimiyetle  ve heyecanla Ak Parti çatısı altında ve Cumhurbaşkanımızın emrinde hizmet etmeye devam edeceğimin bilinmesini istiyorum.Baki kalan bu kubbede hoş bir sadâ imiş.
Gökkubbede ilkeli ve hakkaniyetli bir duruşla bir sadâ bırakabildiysek ne mutlu bize diyor, bu vesile ile tüm teşkilatlarımızdan ve Edirneli hemşehrilerimizden helallik istiyor, sağlıcakla kalmanızı diliyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu