Haberler

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı, “işten çıkarma” tartışmalarına katıldı

Keşan Belediyesi’nden işçi çıkarmaların ardından başlayan tartışmalara, AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı da katıldı.
AK Parti İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantının ardından AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç tarafından basına verilen yazılı açıklama ile, CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan “kul hakkı yemek” açıklamalarına vurgu yapılarak cevap verildi:

“Muhalefetin yapmış olduğu ithamlar üzerine bu konuyu kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı hissettik. Belediyemizde kul hakkı ile ilgili işten çıkarmalar konusunda bir problem olduğu vurgulanıyor. Soralım saygıdeğer halkımıza onlar karar versin.
Belediyemizden 5-6 maaş alınırken, bir odada tek kişinin çalışması gerekirken 4-5 personel çalışıyor, işe göre eleman değil, elemana göre iş uyduruluyorken, aile şirketi gibi bir paylaşma oluşturulurken, baba-oğul, baba-kız, karı-koca gibi bir sistem kurulurken buna sesiniz çıkmıyor, körler sağırlar birbirini ağırlar misali tek bir laf etmiyorsunuz.
Şu an Keşan Belediyesi’nde zorunlu olarak işten çıkarmalar oluyorsa bunun tek sorumlusu CHP yönetimidir. Belediyede sadece işten çıkarılma sorunu yok, sorunlar yumağı var, madem bu kadar işçileri düşünüyordunuz, sözleşme niye yapmadınız? Sizin 5 ayda yapamadığınızı biz 10 dakikada bitirdik. En azından bir takdir edin, teşekkür edin.
Belediyemizde olan biteni siz de biliyorsunuz lakin sesiniz çıkmıyor, bu seçmeninize şirin görünmek için izlediğiniz bir yol olabilir.”

Keşan Belediyesi’nin iş yerleri konusuna da değinilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Keşan Belediyesi’ne ait bir çok iş yeri var ve bunları işletmek üzere kendi yandaşlarınıza şirketler kurarak vermeniz, buraya kadar tamam, olabilir seçmeninize jest yaptınız diyelim, fakat kira sözleşmesi yok, kira ödemek yok, elektrik, su ödemek yok. Hatta elektrik hattı çekerek elektrikleri belediyeye ödetmek var, bütün bu yapılanlar nedir?
Bu kul hakkı yemenin alasıdır.
Şunu da belirtmekte fayda var, özellikle sahillerde işletmeye verdiğiniz yerlerde kira rakamları komedi gibi. El insaf diyoruz, başka da bir şey demiyoruz.
Buraları önce meclis üyelerinize, yandaşlarınıza, yakınlarınıza çok ucuz miktara verip sonra da başkasına 25 bin liraya devredilirken neredeydiniz?
Belediyede çalışanlar yapmadıkları işin karşılığında ortalama 7000 lira maaş alırken siz neredeydiniz? Tüm bunlar kul hakkına girmiyor muydu?”

Açıklamada Atatürkçülük tartışmalarına da yer verildi:
“Atatürkçüyüz diyorsunuz ancak Atamızın heykeline sahip çıkmamışsınız, heykel dökülüyordu, temizledik, boyadık, ışıklarını biz değiştirdik, ışıl ışıl tertemiz oldu.
Atatürkçülük lafla olmaz, yatarak seyrerek olmaz, çalışarak olur.
30 senede değil, 5 senede nasıl belediyecilik nasıl hizmet yapılır, göreceksiniz, izlemeye devam ediniz.”

İŞTEN ÇIKARMA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu