GenelGündem

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Keşan’da, ağır ceza mahkemesi ve cezaevi planlamalarını anlattı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Edirne ziyaretleri kapsamında Keşan’da bir dizi temasta bulundu. İlçeye girişinin ardından Keşan Adliyesi’ne giden Gül, burada Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, hakim ve savcılar, avukatlar tarafından karşılandı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından binaya giren Gül, Başsavcı Mustafa Sesli’nin makamında görüştü.

Keşan programının devamında Keşan Belediyesi’ne geçen Gül, Başkanlık makamında gazetecilerin sorduğu Keşan’a yapılması planlan ağır ceza mahkemesi, ek binalar ve cezaevi konusunda açıklamalarda bulundu. Konuşmasına Keşan’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek başlayan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, gazetecilerin, Keşan’a ağır ceza mahkemesi ve cezaevi kurulması yönündeki sorusuna cevap veren Bakan Gül, “Keşan’da değerli belediye başkanımızın yine çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Keşanlı hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın verdiği destekten dolayı da teşekkür ediyorum. Hem merkezi hem de yerel yönetim olarak Keşanlı vatandaşlarımıza, hemşerilerimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Adalet hizmetleri bakımından adliyede de talepleri aldık. Bu konuda da Keşan’a yatırımları, destekleri sürdüreceğiz. Ağır ceza mahkemesi ve adliyenin genişletilmesiyle ilgili tüm çalışmaları aldık, talimatlarını bizimle alakalı olanlarla, bakanlığımızı ilgilendiren konuların talimatlarını verdik. Diğerlerini de yine takip edeceğiz. Biz burada daha çok yatırım, okul, çocuklarımız gençlerimiz daha güzel hizmetleri sürdüreceğiz. Adliyenin genişletilmesi de gündemimizde. Diğer konularla ilgili de yeni gelişme olunca takip edeceğiz” dedi.Bakan Gül ve beraberindekiler daha sonra Zeki Müren ve Neşet Ertaş’ın ölüm yıldönümleri sebebiyle başkanlık makamında verilen mini konseri dinledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Keşan Belediye Başkanlığını ziyaretinin ardından sırasıyla Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti.
Bakan Abdulhamit Gül, AK Parti İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında da açıklamalarda bulundu. AK Parti ve Cumhur İttifakına verdiği destekler için tüm Keşan halkına teşekkür eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül “Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde her alanda tüm vatandaşlarımızın ve hemşerilerimizin yanında olan bir hükümet var. 19 yıldır Türkiye’yi daha da büyüten, geliştiren, kalkındıran bir hükümet olarak yolumuza devam ediyoruz. Keşan’ımızda da hem merkezi hükümetin çok büyük imkânları ve yatırımları söz konusuydu. Bu dönemde AK Partiye, Cumhur İttifakına verdiği destek için tüm Keşan halkına hasletten teşekkürlerimi, canı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Değerli başkanımız Keşan’a hizmet yolunda büyük gayretleri var. Milletvekili arkadaşımız, il ve ilçe teşkilatımız, Cumhur İttifakı olarak yine Milliyetçi Hareket Partisi bu anlamda milletimizin gösterdiği bu teveccühü karşılıksız bırakmamak için gece gündüz çalışıyorlar. Bizler de hükümet olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Keşan’ın yanındayız. Keşanlı hemşerilerimiz ile biriz, beraberiz ve 2023’e emin adımlarla yürüyoruz. Cumhur İttifakı, bu ülkenin geleceğe emin adımlarla yürümesi adına çok önemli bir birlikteliktir. Milli ruhun bir arada olması anlamını taşımaktadır, Cumhurla beraber yol yürüme anlamını taşımaktadır. İl Başkanımızın da öncülüğünde bütün teşkilatlarımız canla başla 2023’e kadar bu çalışmalarını sürdürecek. Milletimize laik olarak yolumuza, siyasetimize devam edeceğiz. Milletin adamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yine Keşan’ın da, Edirne’nin de ve milletimizin desteğiyle inşallah yeniden Cumhurbaşkanı seçerek Türkiye yoluna emin adımlarla ilerleyecektir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu