Haberler

81 ilde aynı anda; CHP kadın örgütlerinden “İstanbul Sözleşmesi Kırmızı Çizgimizdir” açıklaması

CHP Kadın kolları açıklama yapıyor..

KEŞAN Online paylaştı: 12 Ağustos 2020 Çarşamba

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve PM Üyesi Aylin Nazlıaka‘nın talimatıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadın örgütleri, İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili 81 ilde saat 11:30’da başlayan ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.
Nazlıaka tarafından daha önce yapılan açıklamada; “İstanbul Sözleşmesi bizim kırmızı çizgimizdir. Bu çizgiyi aşanı, sözleşmeyi uygulamak yerine kaldırmak isteyeni oturduğu koltuktan biz kaldıracağız.  İstanbul Sözleşmesi kalacak, erkek egemen iktidar kalkacak.” demişti.

Keşan’da da CHP Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Sözleşmesi’nin önemine vurgu yapılarak; “Kadın erkek herkes İstanbul Sözleşmesi’ni anlamalı ve anlatmalı” denildi.
AK Parti İktidarı’nın yangına benzin dökecek kadar kontrolünü yitirmiş kararlar aldığını kaydeden Arhatır, şunları söyledi:
“Tüm kadınlar haklarını tek tek öğrenene kadar sokak sokak gezeceğiz. Haklarımızdan asla geri adım atmayacağız. Kadınların ölmeyeceği, öldürülmeyeceği, hayatın her alanında daha fazla yer alacağı bir geleceği hep birlikte inşa edeceğiz. Neredeyse her gün bir kadının öldürüldüğü, tacize, tecavüze ya da farklı şiddet türlerine maruz kaldığı bugünlerde İstanbul Sözleşmesi kırmızı çizgimizdir. Bu çizgiyi aşana, sözleşmeyi uygulamak yerine kaldırmak isteyenlere oturduğu koltukları dar edeceğiz. İstanbul Sözleşmesi kalacak, siz gideceksiniz.”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu