Haberler

65 yaş üstüne kısmi kısıtlama sinyali

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Korona virüs tehdidinin halen devam ettiğini belirten Erdoğan, “Virüs taşıdığını bildiği halde evinde izole kalmak yerine işine giden, sokağa çıkan herkes hem yasal olarak suç işlemekte hem de büyük vebal altına girmektedir” diyerek ileride uygulanabilecek yasaklardan bazılarının sinyalini verdi:

Erdoğan, önümüzdeki dönemlerde salgın için alınabilecek önlemler için İl hıfzıssıhha kurullarının, kendi tedbirlerini alabileceğine dikkat çekerek yeni hayata geçirilecek uygulamalar ile ilgili şu şekilde konuştu:

  • Maske ve mekân denetimlerinde uygulanan cezaların bazı kamu kurumlarında yapacak işlemler öncesi ödenmiş olması mecburi hale getirilecektir.
  • İl hıfzıssıhha kurulları gerektiğinde özel tedbirler alıp uygulayabilecektir.
  • Kafe ve restoranların denetimleri sıklaştırılacaktır.
  • İzolasyonda olan kişilerin kurallara uyup uymadıkları daha yakından takip edilecektir.
  • Son aşamaya gelen aşıların Türkiye’deki çalışmaları yakından takip edilmektedir.
  • İl bazında 65 yaş üstündeki vatandaşlarımızın ulaşım saatinde sınırlama yapılabilecektir.
  • 8 aşı çalışmasından 2’sinde hayvan deneyleri başarıyla tamamlandı. Bir firmanın altyapısı aşının üretimine uygun hale getirilmiştir. İnşallah önümüzdeki yılın ilk aylarında bu aşıları milletimizin hizmetini sunmayı planlıyoruz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı