Haberler

Pakdemirli’den, Hamzadere için destek istendi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün öğleden sonra geldiği Edirne’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Saat 14.00 sıralarında AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nda partililerle buluşan Pakdemirli, daha sonra Edirne Ticaret Borsası’nda “Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.
“Ayçiçeğinin anavatanı tarımın başkentİ” diye nitelediği Edirne’nin çok önemli bir şehir olduğuna vurgu yapan Bakan Pakdemirli, Edirne’nin bugüne kadar hak ettiği hizmeti alamadığını söyledi.

Tarımsal destek ödemeleriyle ilgili detaylı bilgi veren Pakdemirli, şunları kaydetti:
“2019 yılı Şubat ayı tarımsal desteklemeler ödeme planını açıklıyorum. Alan bazlı desteler 1 milyar 855 milyon 977 bin. Buzağı desteği ödemeleri 510 milyon. Diğer hayvancılık destekleri 133 milyon 650 bin lira.
Fark ödemesi 260 milyon, yem bitkileri desteği 120 milyon, diğer tarımsal desteklemeler ise 144 milyon 527 bin lira. Toplamda 3 milyar 24 milyon 154 bin lira. Ocak ayında 2,3 milyar ödeme yapılmıştı, şimdi 3 milyar daha Şubat ayının sonuna kadar ödüyoruz. Mart ayındaki ödemelerle ilgili de çalışmalar devam ediyor. Çiftçimize üreticimize hayırlı uğurlu olsun.”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı ile Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz’ın da katıldığı toplantıda, Hamzadere Barajı ve sulama kanallarının tamamlanarak, bölgeye katma değeri yüksek tarım ürünlerinin üretilmesi konusunda destek istendiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu