Haberler

31 şehre giriş – çıkışlara yasak geldi

3 Nisan Cuma günü toplanan Bilim Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.
31 şehre araç giriş-çıkışlarının yasaklandığını ifade eden Erdoğan, 20 yaş altındakilere de sokağa çıkma yasağı getirildiğini söyledi.

Erdoğan’ın açıklamaların satır başları şöyle:

  • Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehirde, Zonguldak ilimizi de kapsayacak şekilde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Bu şehirlerimize gıda temizlik gibi zorunlu ihtiyaç, lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacak.
  • 65 yaş üstü sıkıntıda da 20 yaş altı sıkıntıda değil gibi bir garantimiz yok. Sokağa çıkma kısıtlamasını da 20 yaş altına çektik. 1 Ocak 2000 doğumlulardan sonrası da bu geceden itibaren sokağa çıkamayacak.
  • Dışarı çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız için de yeni bir uygulama başlatıyoruz. Pazar yerleri ve marketler gibi, insanların toplu bulunduğu alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır.
  • Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda asla bir arada bulunulmayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak riayet edilecektir. İkazlara uymayanlara gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.
  • Doktorundan hemşiresinden, teknikerinden temizlik işçisine milletimiz fedakarlıklarını unutmayacaktır. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 hastalığından kaybettiğimiz Cemil Taşçıoğlu adını Okmeydanı Eğitim Hastanesi?ne vereceğimizi duyuruyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu