TarımYaşam

30 kiloluk dev bal kabağı üretti

Keşan’da pazarcılık yapan çiftçi İsmail Çetintaş’ın, kendi bahçesinde yetiştirip tezgahında sergilediği 30 kiloluk kabak ilgi çekti.

Keşan’a bağlı Seydiköy’de yaşayan 61 yaşındaki İsmail Çetintaş el emeğiyle yetiştirdiği sebze ve meyveleri pazaryerinde satıyor. Bu seneki ürünleri içinde yaklaşık 30 kilo gelen balkabağı, görenlerin büyük ilgisini çekiyor. Tezgahına gelen müşterilerin, ancak iki kişinin kaldırıp tezgaha yerleştirebildiği kabağı görünce şaşırdıklarını belirten Çetintaş, “Harika bir kabak” diyerek şöyle konuştu: “Ben doğduğumdan beri çiftçilik yapıyorum. Her sene de bal kabağı yetiştiririm. Gözüm gibi baktığım bahçemdeki ürünleri damla sulamayla yetiştiriyorum. Bu kadar büyük kabağı ilk defa üretmedim, bahçede daha çok böyle kabak var.”

Çekirdeksiz olarak iki çeşit yetiştirdiği kabakların, tatlısının da çok güzel olduğunu belirten Çetintaş, kabakların tatlısını yaparken çok fazla şekere gerek duymadığını da söylerken, fiyatıyla ilgili, “Bir kiloluk dilimini 10 liraya satıyorum. Bütün kabak da 300 liraya geliyor. Şimdi tatlı yapmak için değil; ama kış gelmeden şimdiden alıp bekletmekte yarar var. Fiyatı artar diye düşünüyorum.” diyerek kabak tatlısı severlere çağrıda bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu