Haberler

30 Ağustos zaferi Keşan’da çelenk sunma töreniyle kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni

KEŞAN Online paylaştı: 29 Ağustos 2020 Cumartesi

30 Ağustos Zafer Bayramı 98. yıl dönümü etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da kutlandı. Pandemi sebebiyle törenin yapılmadığı etkinlikte, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı ve Asri Mezarlık’ta Şehitlik ziyareti ile son buldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferiyle sonuçlanan ve dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yıldönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da gururla kutlanıyor.

Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunumu ile başlayan etkinlikte, Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.Keşan Kaymakamlığı, Keşan Garnizon Komutanlığı ve Keşan Belediyesi çelenklerinin sunumunun akabinde bulunan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile biten törene pandemi sebebiyle törenin yapılmayacak olmasına rağmen Keşanlı vatandaşlar da katıldı.
Burada biten etkinliğin ardından Keşan Asri Mezarlığı’ndan bulunan Şehitlik ziyareti yapıldı.Protokol sunumunun ardından Keşan’daki siyasi partiler de çelenk bıraktı. Öte yandan partilerden, bıraktıklarından 3 saat sonra çelenklerini toplamaları istendi.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu