GenelKeşanKÜLTÜRSiyaset

30 Ağustos Zafer Bayramı törenine katılan CHP’lilerin “protokol” tepkisi!

Keşan’da gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programına katılan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır ve yönetim kurulu üyeleri ile Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, protokolün oturma düzeninde özensizlik olduğunu belirterek, töreni halkla birlikte takip etti.

CHP Keşan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan ve “Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyeti kuran partidir” diye başlayan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“30 Ağustos Zafer Bayramımızın Keşan’da düzenlenen bayram töreninde, Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı olarak protokoldeki özensizlik hakkında kamuoyuna bilgi vermek istiyoruz.

26 Ağustos 1922 tarihinde Büyük Taarruz ile Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının tüm savaş tarihlerindeki taktikleri alt üst eden bir savaş planı ile 30 Ağustos 1922 tarihinde büyük zafer yaşadığımız ve 101. yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızın Keşan’daki töreninde, 100 yıllık partimize protokolde gerekli özen ve önemin gösterilmediğini gördük. Bunu da yetkililere törenden önce ilettik.
Ancak uyarılarımızın dikkate alınmadığını gördüğümüz için Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır şekilde Keşan İlçe Başkanımız Anıl Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Beğendik Belediye Başkanımız Muhammet Örnek ile protokol bölümü dışında halkın içinde bayram törenini seyretti.
Bayram başladıktan sonra görevlilerin İlçe Başkanımız Anıl Çakır’a ‘Paşanın eşi gelmedi, gelin sizi onun yerine alalım’ demeleri üzerine İlçe Başkanımız Anıl Çakır, ‘Ben Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe başkanıyım. O yüzden Zafer Bayramımızı halkla beraber izlemek istiyorum’ dedi.
Öte yandan Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi nedeniyle hem çelenk sunma hem de bayram töreninin hazırlıklarının 30 Ağustos Zafer Bayramımıza yakışır bir şekilde olmadığını protokolde eşit davranılmadığını tekrar belirterek Keşan halkına yakışır bir bayram yaşamadığımızı düşünüyoruz.
Partimiz her zaman adaleti, eşitliği ve toplumsal birlikteliği simgeler.
Dolayısıyla, protokoldeki yerimizin bu değerleri yansıtması büyük bir önem taşır. Gelecekteki etkinliklerde, tüm temsilcilerimizin eşit şekilde değerlendirildiğinden emin olmamız, partimizin itibarı ve toplumsal etkisi açısından hayati bir önem taşır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu