GenelGündemKeşanKÜLTÜRTARİHYaşam

30 Ağustos Zafer Bayramı Keşan’da coşkuyla kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk Ordusu’nun 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan ve dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçen Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yıldönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da gururla kutlandı.

Saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunumu ile başlayan etkinlikte öncelikle Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Keşan Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Keşan Belediye Başkanlığı çelenginin konulduğu törende, saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

Buradaki törenin sona ermesinin ardından diğer siyasi partiler ve bazı sivil toplum kuruluşları da Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saat 10.15’te ise Keşan Kaymakamlığında; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Hüseyin Erdal Altuner ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından tebrikler kabul edildi.

Kutlama töreni de saat 10.30 itibarı ile Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti.

Yılmaz, Altuner ve Helvacıoğlu tarafından tören birliklerinin denetlenmesi ve halkın bayramının kutlanmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Üsteğmen Süleyman Önal’ın yapmasının ardından Keşan Belediyesi Halk Dansları Ekibi gösterilerini sergiledi.

Tören, resmi geçitle sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu