Haberler

23 günde bozulan beton yol, sökülüp yeniden yapılacak

23 gün önce trafiğe açılan Muhtar Ali Çevikel Caddesi, üzerinde meydana gelen bozulmalar sebebiyle baştan başa kazılıp tekrar yapılacak. Firmaya söküm veya yeniden yapım için bedel ödenmeyecek.

Yapımı 2.5 ayda tamamlanan ve 23 Temmuz 2020 Perşembe günü düzenlenen törenle trafiğe açılan Muhtar Ali Çevikel Caddesi’nde, aradan geçen 23 günden sonra bugün Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç ile birlikte incelemelerde bulundu.

Yol üzerine inen Helvacıoğlu, çevredeki vatandaşlar tarafından yol hakkında çokça şikayet geldiğini anlatırken bir yandan da sökülmeye başlayan yol zemini inceledi.

Konu ile ilgili olarak bilgisine başvurulan Erdi Kılıç, bozulan yol ile ilgili şu açıklamada bulundu: “Zeminde sökülmeler ve ondülasyon (dalgalanma) var, bu nedenle yapılacak şey; yolun kazılması ve hatalı imalatı kaldırmak. Firmayla yazışma yaparak, yapılan imalat ve söküm konusunda ödemeye yapılmayacağını belirttik. Önümüzdeki hafta işlemler başlar, 3-4 gün boyunca kazıması sürecek.”

Muhtar Ali Çevikel Caddesi düzenlenen konvoylu tören ile trafiğe açılmıştı. Fotoğrafa tıklayarak ilgili videoyu izleyebilir, haberimizi okuyabilirsiniz

Kılıç‘ın bilgilendirmesi ardından konuşan Mustafa Helvacıoğlu ise “Fen İşleri Müdürümüz sürpriz yaptı bize” diyerek, “Yol taşeron firma tarafından tekrar yapılacak, kim ihale alırsa alsın; şehrimizin hakkını koruyacağız. Paramızı da ödemeyeceğiz, firmamızı sağlıklı iş yapmaya davet ediyoruz. Teknik bir hata olmuş anladığım kadarıyla, firmamızı yeniden yolu yapmaya davet ediyoruz. Harcanan bir kuruşu zayi etmeden iş yapmak istiyoruz. İmalat veya teknik hata olduğu sürece işi teslim almıyoruz. Yol mıcır üretiyor. Yaptığımız işin denetiminde de hassasiyet gösteriyoruz. Keşan Belediyemizin bir kuruşunu zayi etmeden, işin takibini de yapıyoruz. Halkın emanet ettiği harcamaya yetkisini, halkın menfaati için kullanacağız. Her şey de bir hayır vardır”. dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu