Haberler

2020’nin ilk “Umre Kafilesi” Keşan’dan yola çıktı

Keşan’dan kutsal topraklarda Umre yerine getirmek üzere yola çıkan 41 kişilik kafile, dualarla uğurlandı. Kutsal toprakları ziyaret edecek yolcular 10 gün Mekke’de kaldıktan sonra 5 gün de Medine’de bulunacaklar.

Büyük Cami Mahallesi’nde düzenlenen uğrulama töreniyle kutsal topraklara gönderilen 41 kişilik grup, dualar eşliğinde uğurlandı. Hacı Mehmet Ağa Camii İmamhatibi Şenay Turgay rehberliğinde yola çıkan ekip Umre ibadeti için 10 gün boyunca Mekke‘de, ardından 5 gün de Medine‘de bulanacak. İbadet hakkında bilgi veren Turgay, 41 kişilik ekipte morallerin yüksek olduğunu belirterek “Keşanımızın selamını Beytullah’a, Peygamber Efendimiz (SAV)’a ileteceğiz, Keşanımıza vatanımıza bol bol dua edeceğiz” dedi.


İlk kafileyi göndermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit ise şu sözleri dile getirdi: “Umre seyahatleri devam ediyor. Ramazan Umresi kayırlarımız devam ediyor. Sonra da sezonumuz kapanacak ve hac mevisimi başlayacak. Kardeşlerimize hayırlı yolcuklar diliyoruz. Gidemeyen kardeşlerimize de Rabbim en kısa zamanda orayalara gidebilmeyi nasip eylesin”


Kutsal topraklara gidecek yolcular ise oralarda bulunacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, bol bol dua edeceklerini söylediler.
Kafile, okunan duaların ardından yolcu edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu