Reklam
Haberler

19 Eylül Gaziler Günü, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı

Keşan’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk sunuldu.


Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.00’de başlayan törene Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ferhat Dönmez, gaziler, şehit ve gazi yakınları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İkmal Yüzbaşı Tolga Yaylımateş yaptı. Yaylımateş konuşmasında, “Anadolumuzun vatanlaşması, Türk’ün mührünün vurulması, Malazgirt’ten Sakarya’ya kadar uzanan tarih içerisindeki muhabereler, kahramanlıklar, fedakarlıklar Kuva-i Milli turu ile mümkün olmuştur. Türk Milleti ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışı ile tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış, işgal ve esarete alışık olmayan bir millettir. Bir devleti devlet yapan vatan, millet, bayrak, egemenlik gibi değerleri korumak ve bu değerler üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasını sağlamak için her türlü hain saldırıya karşı göğsünü siper eden sizler, asil milletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için çok anlamlısınız” ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Meydanı’nda sona sona eren törenin ardından, gaziler ve protokol üyeleri çay bahçesine geçerek konuşma fırsatı buldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu