Haberler

18. madde uygulamasının imzaları atıldı.. Keşan yüzde 30 büyüyor

Keşan Belediyesi tarafından yapılan 18.madde ihalesini kazanan firma ile 2 Haziran 2020 Salı günü sözleşme imzalandı.

Saat 14.15’te Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun makam odasında gerçekleşen imza törenine Mustafa Helvacıoğlu‘nun yanı sıra, Keşan İmar İşleri Müdürü Ali Ünal, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır ile Çağdaş Harita Limited firması yetkilileri Özcan Sağdıç ile Cumhur Arabacı katıldı.

İmza töreninden önce konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu;
“Keşan?da imar konusunda uzun yıllardır beklenen çalışmalarımızı neticelendirdik. Bu konuyla ilgili imza törenini gerçekleştireceğiz. Keşan’da düzenli kentleşmeyi sağlamak amacıyla imar kanununun 18. maddesini sağlıklı bir şekilde uygulamaya başlamak için bugün sözleşme imzalıyoruz. Çağdaş Harita Mühendislik Limited Şirketi ile 27 Nisan’da yapılan ihaleye 19 firma katıldı. İhalenin yaklaşık maliyeti 1 milyon 79 bin TL idi. % 37 kırımla 679 bin 800 TL’ye Çağdaş Harita Mühendislik Firması ihaleyi kazandı. Bugün imza törenine katılan firma temsilcisi arkadaşlarımız Özcan Sağdıç ve Cumhur Arabacı ile sözleşmemizi imzalayacağız.
Göreve başladığımız günden bu yana halkımıza daha iyi hizmet vermek için elimizden gelen her şeyi çok iyi yaptığımızı sizler en yakın şahidisiniz. Keşan’ımızı geliştirecek adımları büyük bir kararlılık içerisinde bir bir atarak karamsarlıkları umuda çevirmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bugünkü konumuz 2017 yılında ilave imar planı yapılarak yeni imara açılan 2 bin 270 dekar bir başka tarifle 2 milyon 270 bin m2’lik alanı söz verdiğimiz gibi 18. Madde uygulamasının ihalesini yaptık. Sözleşmesini de biraz sonra imzalayacağız.


Söz konusu ihale; Yukarı Zaferiye (Yeni Mahalle, Mustafa Kemal Paşa), Merkez (İstasyon) mahallelerinde yapılacak Parselasyon Planı (3194 sayılı İmar Kanunu?nun 18 Madde Uygulaması İşi)

27 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilen ihale hakkında bilgi için aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

https://www.kesan.bel.tr/haberler/227-hektarlik-alani-kapsayan-18-madde-uygulamasini-iceren-ihale-gerceklestirildi.html

İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal‘ın 18. Madde hakkındaki açıklamasını aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

https://www.kesan.bel.tr/haberler/imar-ve-sehircilik-muduru-ali-unal-dan-18-madde-aciklamasi.html

Bu uygulamanın içinde neler var?

18. Madde kapsamındaki uygulama hakkında bilgi veren Helvacıoğlu;

Bu uygulamanın içerisinde; 227 hektarlık alan içerisinde huzurevi, toplu konut, Millet Bahçesi, yeni spor alanları, yeşil alanlar, eğitim, stadyum, sağlık alanları, engelli bakım merkezi yer alacak. Yeni bir % 30’luk Keşan’ı inşa ediyoruz. 18. madde kapsamı uygulamasında bulunan tarla sahipleri artık arsa sahipleri olacaklar. O bölgede tarla sahibi kimse arsa sahibi olmak için 210 günleri var. 2017 yılından bu yana bu uygulamanın hayata geçirilmesi bekleniyordu. Bu işi neticelendiriyoruz bu müjdeyi de vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum. Arzuladığımız hayalini kurduğumuz Keşan için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Ne dedik; inandık mı yaparız dedik ve yolumuza da devam ediyoruz.
2 milyon 270 bin m2 alana çeşitli tesisler ile 10 bin konutluk alanların bugün uygulamasına başlıyoruz. Bu uygulamada halkımıza şeffaf olarak çalışmak istiyoruz. Kimin arsasında kimin neyi var her şeyi halkımızın gözü önünde yapmak istiyoruz. Sizden de böyle bir çalışma bekliyoruz. Bu alanda arsası olanların her şeyi bilmesini diliyoruz.
dedi.

Cumhur Arabacı da, çalışmalar çerçevesinde her şeyin ilan ile vatandaşa duyurulacağını belirterek şunları ifade etti;
“Başkanımızın da dediği gibi çalışmanın her aşamasından vatandaşımıza bilgi verilecektir. Bu çalışmalar yasa ve yönetmelikler uygun gördüğü şekilde gerçekleştirilecektir. Bunlar askı ilanları ile duyurulacak olup itirazlar da değerlendirilecektir. 210 gün içerisinde bu çalışmalar tamamlanacaktır.”

“Arazisi bulunanların arazileri, daha da kıymetlenecek”

İmza töreninde daha sonra söz alan Helvacıoğlu şunları söyledi;

“Keşan’ın % 30 büyümesini sağlayacak uygulamamıza başlıyoruz. Şahsımın orada arazisi yok. Bu süreç içerisinde de hiç olmayacak bunu da özellikle söylüyorum. Bunu halkımızın da bilmesini istiyorum. Vatandaşlarımızın arazileri çok kıymetlenecek. Burası yeni Keşan olacak. Bu alan daha yeşil daha çevreci bir proje olacak. Çok kıymetli bir bölgeyi inşa edeceğiz. Tarla sahiplerinin daha kıymetli arazileri olacak. Orada tarlası bulunan hemşehrilerimize hayırlı olsun?
Daha sonra Helvacıoğlu ve Arabacı tarafından sözleşme imzalandı.

18?İNCİ MADDE UYGULAMASI YAPIM İŞİ İHALE SÖZLEŞMEMİZİ İMZALIYORUZ

Keşan Belediyesi paylaştı: 2 Haziran 2020 Salı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu