Spor

17. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 2 Ağustos’ta başlıyor

2-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan Keşan Belediyesi 17. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ile ilgili 22 Haziran 2022 Çarşamba günü, Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu ile iş birliği protokolü imzalandı.

Saat 11.00 sıralarında başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Edirne Temsilcili Umut Güney, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Satranç Hakemleri Hasan Nural ve Mustafa Alcan katıldı.

İmza töreninde konuşan Helvacıoğlu; “Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında Keşan Belediyesi 17. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 2022 İş Birliği Protokolünü imzaladık. Satranç ustalarının Keşan’ımızda olması bizlere mutluluk verecek. Satrancın toplumda yaygınlaştırılmasını, zamanı öldürmek değil zamanı kendi gelişimi için değerlendirmeye yarayacak bu oyunun yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Satrancın temelinde düşünce ve strateji var. Satranç ile biz kendimize, hayatımıza önemli değerler kattığımızı bilerek bu oyunu oynamamız ve bunu da yaygınlaştırmamız gerektiğine inanıyoruz. Keşan belediyesi uluslararası açık satranç turnuvası 2-7 Ağustos tarihlerinde Keşan’ımızda gerçekleşecek. Profesyonel satranç oyuncularımızı tüm spor severleri turnuvamıza destek vermeye bekliyoruz. Pandemi nedeniyle ara vermiştik. 17.’sini şimdi düzenleyeceğiz. Keşan’ımıza hayırlı olsun.”

Daha sonra söz alan Güney ise turnuvanın düzenlenmesi için büyük emek sarf eden Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından iş birliği protokolü imzalandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu