EğitimGündem

Zil çaldı, okul başladı.. “Her şeyi unuttuk!” diyen çocukların dileği: “İnşallah bir daha kapanmaz”

Koronavirüs sebebiyle kapalı kalan okullar, uzun bir sürenin ardından kapılarını açtı. Kovid-19 tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda bugünden itibaren Keşan’da 12 bin 914 öğrenci haftada 5 gün yüz yüze eğitime başladı.


Okulların açılması sebebiyle bugün Keşan’da başka bir hareketlilik yaşandı. Sabah saatlerinden başlayarak gerek minibüslerde, gerekse de cadde sokaklarında olmak üzere bir yoğunluk vardı. Aynı hareketlilik okul bahçelerinde de oluştu.


Çocuklarını okula getiren veliler sınıflara alınmayınca; onlar da okul duvarlarının arkasından çocuklarının dersliklere girişlerini izledi. Sınıf sınıf sıraya giren öğrenciler, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çok uzun bir aranın ardından sınıflarına girdi. Maske ve hijyen şartlarına dikkat edilen dersliklerde yılın ilk dersline giren öğrenciler, okul çıkışında dışarı çıkınca, deneyimlerini kesanonline.com mikrofonlarına anlattı.Pandemi sebebiyle uzaktan eğitim ile derslerine devam etmek zorunda kalan öğrenciler, yüz yüze eğitimin çok daha verimli olduğunu söyledi. Bazı arkadaşlarının derslerinde geri kaldıklarını gördüklerini belirten çocuklar, öğretmenleri ve arkadaşları ile aynı sınıfa girmeyi özlediklerini de dile getirdi.


Aynı şekilde velilerin de yüz yüze eğitime geçilmesi sebebiyle olumlu görüşte olduğu görülürken, öğrenciler tek sorunun koronavirüs sebebiyle dersliklerde takmak zorunda kaldıkları maske olduğunu da kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu