SiyasetSon DakikaSON DAKİKA

Zafer Sarıkeçe, İYİ Parti İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

İYİ Parti önceki dönem İlçe Başkanı olan Zafer Sarıkeçe, 20 Kasım Pazar günü yapılması beklenen İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı olağan kongresinde aday olduğunu açıkladı. Keşan’da 400 üyenin yok sayıldığını söyleyen Sarıkeçe, üyelerin sesi olabilmek ve 288 üyeden onay almak için İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu söyledi.

Sarıkeçe, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nın olağan genel kurulunda aday olduğunu açıklayarak, “Sayın Keşan İYİ Parti üyelerimiz ve Keşanlı hemşerilerim; siyaset demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğu gibi siyasi partilerde delege seçimleri demokratik yapı taşlarının en önemli ayağıdır. Siyasi partilerin tabandan tavana tüm yapılanması, ilçe delegelerinin şekillenmesiyle başlamaktadır. Seçilen delegeler, önümüzdeki ilçe Başkan ve Yönetim Kurulu seçimlerinde ve ardından yapılacak il başkan ve yönetim kurulu seçimlerinde büyük sorumluluk üstlenirler. Genel başkanımızın emri ile ülke genelinde hedef, Aralık 2021 tarihinde 500 bin üyeyi yakalamaktı.” dedi.

“400 üyemizin haklarını aramak ve il yönetici arkadaşlarımızın yok sayılmasına karşı onurlarını korumak üzere İlçe Seçim ve İl Seçim Kurullarına itirazlarımız devam etmektedir”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı olarak üzerlerine düşeni yapıp, üye sayısını yoğun mücadele ile yaklaşık 700’e çıkarttıklarının altını çizen Zafer Sarıkeçe, “Siyası partiler kanunu ve parti tüzüğümüze göre ‘400 üyeyi geçen ilçelerde delege seçimi yapılır’ hükmüne uyulmamış olup, İl Başkanı Serpil Tütüncü tarafından tek başına (İl yönetim kararı alınmadan) verdiği kararla, kayıtlı 400 üye yok sayılmıştır. Bu 400 üyemizin haklarını aramak ve il yönetici arkadaşlarımızın yok sayılmasına karşı onurlarını korumak üzere İlçe Seçim ve İl Seçim kurullarına itirazlarımız devam etmektedir. Sadece kendimizi ifade  fırsatını yakalamak ve siz kıymetli üye arkadaşlarımıza haklı davamıza sahip çıkmalarını anlatabilmek, Keşan ilçede 400 üyenin sesi olabilmek ve 288 üyeden onay almak için İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’na aday olduğumu üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile bildiriyorum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu